1 sayfadan 1. sayfa

LibreOffice Topluluğu Belge Özgürlüğü Günü’nü Kutladı

İletiTarih: 26 Mar 2014, 20:51
fortran
Resim
Bugün; bilgiye erişimin ve açık standartların küresel olarak kutlanması için Belge Özgürlüğü Günü. Önde gelen özgür ofis paketi LibreOffice; gerçek özgür standartların önemi hakkında organizasyonlara ve bilgilendirmelere iştirak ederek dünya çapındaki kutlamaya katılıyor. “Benimseyip teşvik ettiğimiz büyük özgür yazılım projelerinden biri olan açık standartları, LibreOffice’i dünya çapında on milyonlarca kullanıcı kullanıyor” diyen The Document Foundation yönetim kurulu başkanı Thorsten Behrens; “Biz her gün daha fazla kullanıcı için, kişiye özgü olguların özgürleştiririlmesi ve onlara kendi çalışma ve yaratıcılıkları üzerinde tam kontrol verilmesi suretiyle OpenDocument biçiminden faydalanması için olanak sağladığımız için gurur duyuyoruz” diye konuştu. Behrens; bu büyük başarıyı getiren süreçte katkı sunan herkese teşekkür etti.

ResimDünya çapında bir topluluk tarafından yönlendirilen ve 110′dan fazla dilde kullanılabilen LibreOffice; masaüstü ortamında, mobil platformda ve web istemciler üzerinde varsayılan dosya formatı olarak OpenDocument biçimini tercih ediyor. Dünya çapında hükümetler, işletmeler ve kişisel kullanıcılar güçlü bir destek görüyorlar. LibreOffice’i buradan indirebilirsiniz.

getgnu.org

Re: LibreOffice Topluluğu Belge Özgürlüğü Günü’nü Kutladı

İletiTarih: 27 Mar 2014, 00:22
kobzeci
Sevgili Nermin Canik'in(https://twitter.com/nermincanik‎) emekleriyle ülkemizde de 3 yıldır kutlanan Belge Özgürlüğü Günü(http://belgeozgurlugu.org.tr) kutlamalarının İstanbul ayağına katıldım.

İstanbul HackerSpace(https://istanbulhs.org/)'deki arkadaşların süper ev sahipliğinde kutladık. Şöyle de bir selfie hatıra fotoğrafı çektirdik:)
BjrPtrAIgAAjLLL.jpg
BjrPtrAIgAAjLLL.jpg (39.24 KiB) 524 defa görüntülendi

Re: LibreOffice Topluluğu Belge Özgürlüğü Günü’nü Kutladı

İletiTarih: 29 Mar 2014, 16:48
fortran
Çok hoş. Gidebilmiş olmana çok sevindim.