1 sayfadan 1. sayfa

Sunum Hazırlanması (Belge Özgürlüğü Günü 2013 İçin)

İletiTarih: 07 Şub 2013, 14:07
Nermin Canik
Açık, özgür standartlar, özgür belge biçimleri hakkında bilgiler içeren, Belge Özgürlüğü Günü’nün amacı, kutlanması ile hedeflenenlerden bahseden bir sunum hazırlamak gayet faydalı olacaktır. Dünyadaki çalışmaların yanı sıra ülkemizde yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi veren ve bu çalışmalara davet çağrısı içeren bir doküman olabilir.

Belge Özgürlüğü Günü’nde kutlama yapmak isteyen kişilerin etkinliklerinde materyal olarak ellerinin altında bulunabilecek özgürce kullanabilecekleri bir doküman olması epey iyi olacaktır. Herhangi bir etkinlik düzenmese bile insanlarının elinin altında bu konularla ilgili derli toplu, az biraz daha ayrıntılı bir doküman bulunmuş olmuş olur.

Bu konudaki çalışmaları bu başlık altından takip edebilir, hep birlikte destek verebiliriz.

Re: Sunum Hazırlanması (Belge Özgürlüğü Günü 2013 İçin)

İletiTarih: 19 Şub 2013, 22:01
Nermin Canik
Açık standartlar, lisans bitirme ödevimin bir kısmında da yer alan durumlardan olduğundan zaten şu sıralar düzenli bir şekilde bilgi toparlama, derleme sürecindeyim.

Önümüzdeki hafta buraya taslak halinde de olsa bir sunum yollayacağım diyeyim. Hatta bol bol içerik hazırlamaya çalışalım diyeyim ki Mart başında etkinlik düzenlemek isteyen insanlara sunabileceğimiz bolca doküman olmuş olsun. :)

Re: Sunum Hazırlanması (Belge Özgürlüğü Günü 2013 İçin)

İletiTarih: 21 Şub 2013, 08:07
onurxserver
O halde sunumunuzu merakla bekliyoruz diyelim biz de. :)

Kolay gelsin.

Re: Sunum Hazırlanması (Belge Özgürlüğü Günü 2013 İçin)

İletiTarih: 13 Mar 2013, 00:43
Nermin Canik
Sunumu paylaşmak konusunda epey geç kalmışım; ama web sitesine bağlantılar varken web sitesine içerik girelim de öyle paylaşalım diye beklerken geçe kaldı sanırım.

http://belgeozgurlugu.org.tr/wp-content ... dSunum.pdf Siteye hazırladığım sunumu ekledim. Dileyenlerin özgürce kullanabilecekleri, değiştirebilecekleri, paylaşabilecekleri bir sunum olmasını istedim. Bazı metinler uzun oldu lakin sunumu yapacak insanlar dilediklerince düzeltirler nasılsa diye düşündüm. :)