1 sayfadan 1. sayfa

kayıt hatası

İletiTarih: 17 Ağu 2013, 14:00
Özgür0101
Windows 8'de Libre Office 4.0 kullanıyorum, genellikle metinler oluşturuyorum. Ama büyük bir sorunum var: Eğer 5-10 dakikada bir kaydetmediysem, hep başa dönmek durumunda kalıyorum. Çünkü dosya özellikle uzun çalışmalarda (bu uzunluk yarım saat ve ötesini kastediyor) dosya kendiliğinden kapanıyor ve açmaya çalıştığımda hata veriyor. Bir kopyasını açabildiğimde ise dosyanın en son kaydedilmiş haline ulaşabiliyorum. Libre Office araçlar/seçenekler menüsünden otomatik kaydet kutusunda kaydetme aralığı olarak örn. 5 dk . seçeneği işaretli olsa bile kaydetmemiş oluyor.

Kısaca sorularım:
Program windows'un eski sürümlerinde bu kadar hata vermiyordu. Windows kaynaklı bir hata mı? Libre Office bunları aşamıyor mu?
Programın 4.12 sürümünü yüklüyorum ama açıkçası umutlu değilim. Beni çok yoruyor.

Re: kayıt hatası

İletiTarih: 17 Ağu 2013, 22:56
karakartala
https://bugassistant.libreoffice.org/sh ... e&id=65651
adresinde sizinle aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı daha var. Geliştiricilerden biri 4.1 yüklemesini önermiş. Sizde 4.1 yükleyerek deneyebilir misiniz?

Re: kayıt hatası

İletiTarih: 18 Ağu 2013, 17:10
sabriunal
Çalışmaya başladığınız ilk anda, dökümanı bir isimle kaydetmenizi öneririm. Benzer bir hatayı bir ara ben de almıştım. İlk anda bir isimle kaydetmemişsem otomatik kaydetme denemeleri de başarısız oluyordu.

Eğer hatayı, dosyayı bir isimle kaydetmiş olduğunuz halde 4.1 sürümüyle alıyorsanız geliştiricilere hata bildiriminde bulunalım.