çalışma sayfasında "hücre birleştir" ve " çalışma sayfasını sil" komutları pasifleşti

GrcanR

çalışma sayfasında "hücre birleştir" ve " çalışma sayfasını sil" komutları pasifleşti

Mesaj gönderen GrcanR »

Merhaba,
win 10 işletim sistemi ve L O 6.0.3.2 calc. programı kullanıyorum.
çalışma dosyasında, çeşitli tablolar ve birbirine bağlı formüllerle çalışan sayfalar çalıştım.
sayfamda yeni tablomda hücre birleştireceğim zaman, "hücre birleştir" komut dizininin pasif olduğunu gördüm.
sıfırdan yeni çalışma dosyası açtığımda bu komutun çalıştığını gördüm.
yeni dosya açarak sayfayı kopyalamak istediğimde "yapıştır" komutu pasifleşti.
çalıştığım dosyanın üzerinde çok emeğim var. kaybetmek istemiyorum. düzeltebilme olanağım var mı?
Çok teşekkür ederim. kolaylıklar diliyorum.
Gürcan Ravalı
Dosya ekleri
2018-04-10 (2).jpg
2018-04-10 (2).jpg (328.23 KiB) 3914 kere görüntülendi
2018-04-11 hücre birleştir problemini temiz sayfaya taşıma.jpg
2018-04-11 hücre birleştir problemini temiz sayfaya taşıma.jpg (246.11 KiB) 3914 kere görüntülendi
2018-04-10 hücre birleştir.jpg
2018-04-10 hücre birleştir.jpg (322.3 KiB) 3914 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
Hamurcu
İşletim Sisteminiz: Windows 10/11 - Pardus Linux
LibreOffice Sürümü: 7.x

Re: çalışma sayfasında "hücre birleştir" ve " çalışma sayfasını sil" komutları pasifleşti

Mesaj gönderen Hamurcu »

Merhaba,

Sizin için de sakıncası yoksa tablonuzdaki rakamları silip foruma yüklerseniz bir bakalım sorun neymiş.

Normalde bahsettiğiniz hatalar yok LibreOffice'te (En azından bilinen hatalar değil)

Yüksek ihtimalle dosyanızı Excel ile oluşturdunuz ve ondan kaynaklı bir sorun olabilir.

Sizin için gizlilik içeren rakamları silerek dosyayı foruma yükleyin kontrol edelim.
GrcanR

Re: çalışma sayfasında "hücre birleştir" ve " çalışma sayfasını sil" komutları pasifleşti

Mesaj gönderen GrcanR »

merhaba,
çok teşekkür ederim. libre Office de xls olarak çalıştım. çalışmam taslak olduğundan mahzur yok.
gönderiyorum.
GrcanR

Mesaj gönderen GrcanR »

ilginize çok teşekkür ederim.

Kolay gelsin.
Saygılarımla
Gürcan Ravalı
Dosya ekleri
Gül Lale 2018 2019 .xlsx
(163.24 KiB) 184 kere indirildi
GrcanR

Mesaj gönderen GrcanR »

Merhaba,
bu dosyayı çalışırken 2003.xls olarak ilk kaydımı yapmıştım.
bazı sayfaları kilitle, aç yaptım. bazı tablolara protec koymak istedim ama beceremedim. bu işlemler sonrası pasifleşme oldu. daha sonra versiyon yükselttim ama hep aynı sonucu aldım.
İlgilerinize tekrar tekrar teşekkür ederim.
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Hamurcu
İşletim Sisteminiz: Windows 10/11 - Pardus Linux
LibreOffice Sürümü: 7.x

Mesaj gönderen Hamurcu »

Merhaba,

Sanırım siz bu dosyayı Excel'de paylaşıma açmışsınız.

Yani netwrok'te diğer kullanıcılara da kullanım yetkisi vermişsiniz.

Bu sebeple değiştirilmesine izin vermiyor gibi.

Sizden ricam Araçlar/Seçenekler/LibreOffice/Güvenlik/Ağ Paylaşımı'nı kapatıp kaydedip sonrasında dosyayı kapatıp tekrar açıp dener misiniz.

Sonucu buraya yazın ki bizde öğrenmiş olalım.
GrcanR

Mesaj gönderen GrcanR »

Merhaba,
Çalışmamı "one drive" e kaydetmiştim. Tek bilgisayardan, paylaşımsız kullanılacak mantığıyla hazırladım.
Yönlendirmenizi yapmaya çalıştım. İlişikteki resimlerle görüleceği gibi deneme yaptım.
Kapatıp açtım. Bilgisayarı yeniden başlattım. Değişiklik olmadı.
Yaptığım tablo, eski bilgilerimle amatörce çalışmadır.
kolay gelsin
Saygılarımla
Gürcan Ravalı
Dosya ekleri
deneme 1
deneme 1
2018-04-11 (1).jpg (213.86 KiB) 3891 kere görüntülendi
deneme 2
deneme 2
2018-04-11 (2).jpg (216.02 KiB) 3891 kere görüntülendi
GrcanR

Mesaj gönderen GrcanR »

MERHABA,
ŞÖYLE SAKİNCE DÜŞÜNDÜĞÜMDE; BU OLAY BİR İKİ DOSYA AÇTIĞIMDA, "XLS OLARAK KAYDET" TİĞİM DOSYALARDA OLDU.
KİŞİSEL VE PAYLAŞIMSIZ DOSYALARDIR. MS OFİS İLE ÇALIŞIRKEN DE BAŞIMA GELDİĞİNİ HATIRLADIM. KERAMET BENDE SAKLI SANIYORUM. :)
YUKARIDA YAPTIĞIM ÇALIŞMAYI SİLDİM. VE YENİ DOSYA AÇARAK ".ODS" OLARAK KAYDETTİM.
HERHANGİ BİR SORUN OLMADI.
iLGİLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ ÇALIŞMALAR.
SAYGILARIMLA
GÜRCAN RAVALI