calc yeni sayfa sorunu

tosba

calc yeni sayfa sorunu

Mesaj gönderen tosba »

merhaba,
libre office calc uygulamasında yeni sayfa açmak istediğimde, en sık kullandığım dosyanın eski bir kopyasını getiriyor. üstelik şifre ile korumaya aldığım bu dosyayı şifresiz açıveriyor. bu sorunla karşılaşan ve nasıl önlem alabileceğimiz konusunda bilgi sahibi olan varsa memnun olurum.
kobzeci

Re: calc yeni sayfa sorunu

Mesaj gönderen kobzeci »

Yeni sayfa derken, Yeni çalışma sayfası mı yoksa yeni hesap tablosu mu kastınız?

Bir de hangi yolla yeni sayfa eklemek istediğinizi belirtebilir misiniz?
tosba

Mesaj gönderen tosba »

Yeni hesap tablosu açarken bu sorunla karşılaşıyorum. Üst menüden Dosya-Yeni-Hesap Tablosu ya da Ctrl-N yaparak yeni ve boş bir hesap tablosu açmak istediğimde Adsız 1 LibreOffice Calc adlı dosya açılıyor. İşin kötü yanı, açılan dosya şifre ile koruma altında olan dosyalardan biri. Kazara bilgisayar çalıanacak olsa en önemli belgelerim kolayca ele geçirilecek.
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

Şifre ile korunan dosyanızın adı da "Adsız 1 LibreOffice Calc" mıdır?

Bir de Yardım- Hakkında ile sürümünüzü ve

Şifrelenmiş belge açıkken:

Dosya - Özellikler yolunda, Konum olarak kaydettiğiniz yer neresi ?
tosba

Mesaj gönderen tosba »

şifre ile korunan dosya adı tamamen farklı; hatta adsız 1xxx olarak kaydedip sonra delete etmeyi de denedim ama olmadı. kaydettiğim yer de normal belgelerim klasörü. ama ben nedenini buldum; varsayılan şablonu değiştirmek üzere yönergeler doğrultusunda hareket ederken açık olan dosya bahsettiğim şifreli dosyaymış. yeni dosya açarken de varsayılan özelliklerde yeni bir dosya açacağına benim varsayılan özellikleri kaydetmeye çalıştığım dosyayı getiriyor. şablonu iptal edince sorun çözüldü.
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

Sorununuzun çözüldüğü için sevindim.

Ayrıca sorunun nasıl çözüldüğünü yazmanız çok güzel bir şey, ileride benzer sorun yaşayanlara rehberlik ediyor bu bilgileri.