excel dosyaların kayıt süresi çok uzun

mehmethanifi

excel dosyaların kayıt süresi çok uzun

Mesaj gönderen mehmethanifi »

Değerli Arkadaşlar,

Şirketimizin üretim bölümünün kullanmış olduğu libre office excel dosya boyutu 1.8 mb dır.Bu dosyaya aylık planlar yapılmaktadır.
Son zamanlarda bu dosyayı açıp işlem yaptığımız ve kayıt ettiğimiz zaman, kayıt süresinin yaklaşık 10 dk yapıldığını görüyoruz.
Tabi bu süre zarfında açık olan hiç bir dosyamızda işlem yapamaz durumda oluyor. Bu sorunun çözümü için sizden yardımlarınızı rica ediyorum.
kobzeci

Re: excel dosyaların kayıt süresi çok uzun

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Kullandığınuız LibreOffice sürümünüz nedir?
Excel dosyasınının uzantısı xls mi yoksa xlsx mi? Uzantıları değiştirmek bir değişikliğe sebep oluyor mu? Aynı dosyanın ods uzantılı bir kopyasını da üretip tekrar etmeyi deneyebilir misiniz?

Bir de sürüm değişikliğinden sonra mı böyle oldu yoksa, kendiliğinden mi? Dosya içerisinde karmaşık tablo biçimlendirmeleri var mı? Bu biçimlendirmelerin bozulması sebebyile de olabilir.

Bu soruları soruyorum çünkü bazen böyle bildirimlerden hata kaydı oluşturuyoruz ve geliştiricler bu sorunları çözüyorlar.

Dilerseniz verileriniz çok özel değilse, bana eposta ile gönderebilirsiniz, ben de akşama hatayı tekrar etmeye ve imkanım olabilirse düzeltmeye çalışabilirim; kobzeci(at)gmail.com adresinde gönderebilirsiniz.