1 sayfadan 1. sayfa

Makro Belgeleri

İletiTarih: 06 Kas 2014, 21:31
akça26
Arkadaşlar, ekteki bir adet Makro belgesini eklememde umarım bir sakınca yoktur. İlgili adresler dosya açıklamasında mevcut. Daha hızlı ilerlememiz için bazı önemli bilgiler içeriyor. Daha önce eklemiş olduğum belgelerinde linkini ekliyorum.
MAKRO başlığı altında mevcut : http://forum.libreoffice.org.tr/viewtopic.php?f=6&t=636

@Hamurcu size teşekkür ederim ve Umarım ingilizce bilen ve yeterince vakti olan bir gönüllü arkadaşımız bu dokümanları Türkçe'ye kazandırır.

iyi çalışmalar.

Re: Makro Belgeleri

İletiTarih: 08 Kas 2014, 22:35
kobzeci
akça26 yazdı:Arkadaşlar, ekteki bir adet Makro belgesini eklememde umarım bir sakınca yoktur. İlgili adresler dosya açıklamasında mevcut. Daha hızlı ilerlememiz için bazı önemli bilgiler içeriyor. Daha önce eklemiş olduğum belgelerinde linkini ekliyorum.

Ne sakıncası hocam, çok teşekkür ederiz. İngilizce de olsa sayenizde güzel bir Makro - Basic kitaplığımız oldu. En azından şimdili referans olarak bunları gösterebiliriz. Ben bunları kısa zaman içerisinde Wiki'ye de aktaracağım.

MAKRO başlığı altında mevcut : http://forum.libreoffice.org.tr/viewtopic.php?f=6&t=636
akça26 yazdı:@Hamurcu size teşekkür ederim ve Umarım ingilizce bilen ve yeterince vakti olan bir gönüllü arkadaşımız bu dokümanları Türkçe'ye kazandırır.

iyi çalışmalar.


Bu belgeleri Türkçe'ye kazandırmak pek kolay bir iş değil. Ama en azından küçük ve sık kullanılan belgeleri çevirebiliriz.

Siz yine böyle şeylere rastlarsanız ekleyin buraya. Ayrıca makro konusunda işe yarar hazır kodlarınızı vs yeni forum kategorimiz Makrolar ve Basic bölümünde paylaşırsanız çok süper olur. viewforum.php?f=41

Kolaylıklar,

Re: Makro Belgeleri

İletiTarih: 11 Kas 2014, 23:34
Hamurcu
@akça26

Makrolarla ilgili olarak 2008-2011 yılları arasında LibreOffice Wiki'sinde (O zamanki adı OpenOffice.org Wiki) yayınladığım Basic makalelerine gözatman veya makro yazmaya ilgi duyan tüm arkadaşlarımın gözatması faydaı olacaktır.

Basic ile Makro yazma makalelerinin adresi

http://eskiwiki.libreoffice.org.tr/index.php/OpenOffice.org_Basic_Programlama

Umarım işinize yarar.