LibreOffice Seçenekleri

PlayGround

LibreOffice Seçenekleri

#161 İleti | turkdefence | 04 Eyl 2012, 06:14

LibreOffice wiki maddelerinde gezinirken (http://wiki.documentfoundation.org/Whit ... illOptions) Araçlar -> Seçenekler yolu ile eriştiğimiz seçenekler sayfasında çeşitli değişikliklerin yapıldığı yazılıyordu.

Konu LibreOffice olunca birçok menü ve tonla seçenek olabiliyor.

(Bu noktadan sonraki tüm bağlantılar Araçlar -> Seçenekler menüsü içindeki yolları göstermektedir.
LOdev diye belirtilen kısım test sürümü olduğunu göstermektedir. Kararlı sürümlerde LibreOffice diye görünür.)

LOdev -> Genel: Deneysel özellikleri etkinleştir seçeneği burada bulunuyormuş.

İngilizce yazılmış makalelerdeki menü yollarını Türkçe farklı dil altında bulmak zor oluyor. Arayüzü nasıl İngilizce yaparım derken fark ettim

Dil Ayarları -> Diller yoluyla Kullanıcı Arayüzü seçeneğinden İngilizce dilini seçmek yetiyormuş.

LOdev -> Bellek alanını kullanarak LibreOffice bellek kullanımını iyileştirmek mümkün. 3.6 sürümü ile iyice hızlanan LibreOffice bellek iyileştirmeleriyle daha da hızlandırmak mümkün oluyor.

LibreOffice ile yoğun çalışıyorsanız ve geri dönüşleriniz sık oluyor ise Adım Sayısı seçeneğini arttırmakta yarar var. LOdev için kullanılacak bellek 20MB görünüyor. Laptopumda 8GB ram olduğu için bu alanı 200MB olarak değiştirmekte bir sakınca görmüyorum.

LibreOffice belek miktarı 256MB üstüne neden çıkartılamıyor.

Lodev -> Görünüm yolundan menülerdeki simgeler seçeneğini gizle diye değiştirirseniz menülerde ikonlar görünmez. Böylece kimi kullanıcıların kafası daha az dağılır.
Kullanıcı avatarı
turkdefence

Taslaklar

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Google [Bot], Hamurcu, Java [Bad bot]