Nermin Canik: Yazılım Özgürlüğü Günü'nü Birlikte Kutlayalım

Nermin Canik: Yazılım Özgürlüğü Günü'nü Birlikte Kutlayalım

#214 İleti | fortran | 12 Eyl 2012, 17:02

Uzun zamandır durmadan büyük bir heyecanla çalıştığım, özgür yazılım sevdalıları olarak hep birlikte çalıştığımız Yazılım Özgürlüğü Günü'ne çok az bir zaman kaldı...

15 Eylül 2012 Cumartesi bu özel günü hep birlikte kutlayacağız. Ben de İstanbul kutlamalarında olacağım!

Resim

İşe başlarken, insanlara birçok yerden çağrıda bulunurken güzel bir etkinlik olacağını biliyordum ama benim tahminimden daha da güzel gelişti her şey.

Dünya çapında kutlanan Yazılım Özgürlüğü Günü'nü, bu sene Türkiye'de de kutlayarak, dünya haritasına tam 4 şehir ile ülkemizi de dahil ettik!

Tabii posta grubumuzdan takip edip, görebileceğiniz üzere çalışmalar hâlâ devam etmekte..

O vakit etkinlik ile ilgili davet çağrısını bir de buradan paylaşıyor, tüm özgür yazılım sevdalıları, meraklarını bu özel günü birlikte kutlamaya davet ediyorum.

Yazılım Özgürlüğü Günü Çağrısı
Her yıl Eylül ayının üçüncü cumartesi kutlanan Yazılım Özgürlüğü Günü, bu sene 73 ülke ile birlikte Türkiye'de de kutlanıyor.

Google, Canonical Ubuntu, Joomla ve Özgür Yazılım Vakfı gibi sponsorların da destek vermesi ile dünyanın birçok yerinde kutlanan bu etkinlik, 15 Eylül 2012 Cumartesi tarihinde Ankara, Çanakkale, İstanbul ve İzmir'de düzenlenen farklı kutlamalar ile bu sene Türkiye'de de kutlanmaya başlanacak.

Türkiye'deki özgür yazılım sevdalısı bireylerin yanı sıra; Alternatif Bilişim Derneği, Ankara Barosu Bilişim Kulubü, Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO), Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), İnternet Teknolojileri Derneği (INETD), İstanbul Python Kullanıcıları Grubu, Jstanbul, Linux Kullanıcıları Derneği (LKD), Pardus Kullanıcıları Derneği (PKD), Türkiye PHP Grubu gibi grup, kulüp ve derneklerin yanı sıra Bahçeşehir, Bilkent, Çanakkale, Ege, İstanbul Teknik ve Sakarya Üniversitesi'ndeki bilişim/internet/özgür yazılım kulüp ve toplulukları da destekleyerek, gerçekleşecek etkinliklere katkı veriyor.

Etkinliklerin yer, zaman ve içerikleri hakkında aşağıda yer alan bağlantılardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz:

Türkiye Web Sitesi: http://yazilimozgurlugugunu.org.tr/
Uluslararası Web Sitesi: http://www.softwarefreedomday.org/

Posta Grubu: https://groups.google.com/forum/#!forum ... mozgurlugu
Facebook: https://www.facebook.com/yazilimozgurlugugunu
Twitter: https://twitter.com/yazilimozgurgun

Resim

kategorizeedemediklerim.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 541
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Haberler ve Duyurular

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Kayıtlı kullanıcı yok

cron