LKD Gezegen Duyuruları: Yazılım Özgürlüğü Günü’nü Kutladık

LKD Gezegen Duyuruları: Yazılım Özgürlüğü Günü’nü Kutladık

#226 İleti | fortran | 17 Eyl 2012, 12:33

Linux Kullanıcıları Derneği olarak Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde “Yazılım Özgürlüğü Günü” kutlamalarına destek verdik.

Dünyada 2005 yılından bu yana kutlanan, ülkemizde ise ilk defa bu sene kutlanan “Yazılım Özgürlüğü Günü” kapsamında çeşitli şehirlerde kahvaltı, toplantı ve kokteyl etkinlikleri düzenlendi.

Etkinlik kapsamında insanlar özgür yazılımı masaya yatırıp, özgür yazılım ve Türkiye’deki yeri hakkında konuştular ve özgür yazılım konusunda başka ne çalışmalar yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Etkinliğe ilişkin, irili ufaklı birçok yayın organında etkinliğin duyurulmasını sağlayarak özgür yazılımlar hakkında insanların dikkatini çekme konusunda da çalışmalar yaptık.

Diğer yandan etkinliğin düzenlendiği 15 Eylül 2012 tarihinde derneğimizin de imzasının bulunduğu bir bildirge yayımlandı. Bildirge metnine etkinlik web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Son olarak bildirgeyi sesli okumayı da ihmal etmedik. Bildirge videosuna da bu adresten erişebilirsiniz.

Dernek olarak etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen, başta Nermin Canik olmak üzere tüm üyelerimize ve tüm özgür yazılım gönüllülerine teşekkür ediyoruz.

Resim Resim Resim

Resim Resim

lkd.org.tr
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 542
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Haberler ve Duyurular

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Google [Bot]