BSD Türkiye Portal Açıldı

BSD Türkiye Portal Açıldı

#248 İleti | fortran | 22 Eyl 2012, 21:39

Resim

Değerli dostumuz Felâsife'nin bildirdiğine göre, BSD severler için müstakil bir forum açılmış bulunuyor.
Alan adı www.bsd-tr.org ve forum sistemi Nabble.com sistemi olan BSD Türkiye Portal; BSD'yi seven sevmeyen, kullanmak isteyen, merak eden, macera arayan, açık kaynak dünyasına gönül vermiş tüm kullanıcıları bekliyor.

Forum sistemi; Nabble, pek çok açık kaynak uygulama ve yazılım geliştircilerine e-posta listeleri, forumlar, bloglar düzeyinde imkan sağlayan çok sade görünümlü bir sistem. Ayrıca Blogger, WP gibi blog/site sistemlerine embed özelliği sayesinde forum entegre etmek içinde kullanılıyor. Yani Blog'unuza forum/galeri entegre edebiliyorsunuz.

Bazı imkanları kısıtlı olsa da görüldüğü üzere tema dosyaları üzerinden veya ayarlarından istenilen görünüme kavuşabiliyor. Nabble İlk 1 ay reklamsız, 1 aydan sonra kendi reklamları görülüyor. İleride kredi alınarak reklamlardan kurtulmak mümkün olabilir.

Nabble'in diğer bir önemli özelliği de yöneticisini sunucu, panel, ftp, güncelleme gibi dertlerden kurtarması ki bu özelliğiyle yöneticisini çok yormayan bir sistem.

BSD Türkiye Portal'da hoşça vakit geçireceğinizi umarım.

BSD Türkiye Portalı
http://www.bsd-tr.org
Kullanıcı avatarı
fortran

İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 5.3.4.2

Re: BSD Türkiye Portal Açıldı

#250 İleti | ceddiguzel | 23 Eyl 2012, 10:14

Dün akşam pcbsd kurdum
Üzerine bir de mageia kurmak istedim

Yıllar sonra bir daha hayal kırıklığı yaşadım
Geçen gün Debian ve Mageia aynı sistemde olsun demişdim o zamanda hayal kırıklığı yaşadım

Bu işe bir çözüm olmalı
Bende windows yok ama bsd olsun diyorum

Galiba çözüm de yok
Bir ara Gökşin uğraşıyordu sonra o da bıraktı galiba
ceddiguzel

İşletim Sisteminiz: debian
LibreOffice Sürümü: 3.6.1 final

Re: BSD Türkiye Portal Açıldı

#620 İleti | Felâsife | 18 Nis 2013, 18:27

Arayüzümüz tamamen değişti, macera devam ediyor..

http://bsd-tr.org
Kullanıcı avatarı
Felâsife

İşletim Sisteminiz: BSD
LibreOffice Sürümü: 4.0.3

Haberler ve Duyurular

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Google [Bot], Yandex [Bot]