Linux Kullanıcıları Derneğine (LKD) Nasıl Üye Olunur?

Linux Kullanıcıları Derneğine (LKD) Nasıl Üye Olunur?

#357 İleti | fortran | 17 Kas 2012, 18:53

"Bildiğiniz gibi ülkemizde Linux üzerine faaliyet gösteren Linux Kullanıcıları Derneği(LKD) var. Dernek, her sene birçok Linux etkinliğini destekleyici faaliyetlerde bulunuyor, bize benzer projelere hosting sponsoru oluyor, dağıtımların ISO kalıplarını barındırıyor ve daha birçok akla gelmeyen hizmette bulunuyor.

LKD sitesine girdiğinizde üye olma konusunda pek açık seçik bir bilgi olmadığını görüyorsunuz. Bazı görev aldığım topluluklarda yönetici olan arkadaşlar bile derneğe nasıl üye olunacağını öğrenemediği ve bu konuda bana da bolca soru geldiği için bu rehberi hazırlama gereği duydum.

LKD Üyesi Olmanın Ne Faydası Var?

Derneğe üye olarak, ülkemizdeki Linux çalışmalarına da destek olmuş olacaksınız. Her yıl 20 TL olan yıllık dernek üyeliği ücreti karşılığında, ad.soyad@linux.org.tr uzantılı bir e-posta sahibi olacaksınız. Bunun yanında derneğin organize edip sponsor olduğu işlere de destek olacaksınız. Ayrıca dernek yöneticileri seçilirken oy verme hakkınızda olacak. Sizde yönetici olabilirsiniz. E-posta işlemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Nasıl Üye Olunur?

LKD üyesi olmak çok zor bir eylem değil. Aşağıdaki adımları yaparak kolayca derneğe üye olabilirsiniz.

Adım 1:

İlk önce buradaki başvuru formunu indiriyoruz.

Adım 2:

Daha sonra formun çıktısını alıp formu dolduruyor ve imzalıyoruz.

Adım 3:

Doldurduğumuz formun yanına 2 adet fotoğrafımızı ekliyoruz ve Linux Kullanıcıları Derneği PK 500 06444 Yenişehir – Ankara adresine yolluyoruz.

Not : Formu yollama işlemini PTT'den normal mektup postası ile (APS veya kargo değil) yollamanız tavsiye ediliyor. Hem çok ucuz hemde sorunsuz.

Adım 4:

İlgili evrak LKD'ye giderken bizde yıllık üyelik aidatı olan 20 TL'yi buradaki ödeme formu aracılığı ile kredi kartıyla ödeyebiliyoruz.

Kredi kartımız yoksa veya kredi kartı kullanmak istemiyorsak buradaki hesap numarasına 20 TL'lik EFT yapıyoruz.

Not : EFT yaparken açıklama kısmına, adınızı, soyadınızı ve LKD ilk üyelik aidatı olduğunu lütfen ilave ediniz. Sitede hesap adı yazmıyor, hesabı adı da "Linux Kullanıcıları Derneği" dir.

Örnek EFT Açıklaması; Ahmet Yılmaz LKD İlk Üyelik Aidatı

Adım 5:

Bu aşamaları tamamladıktan sonra dernek yönetim kurulu toplanarak sizin üyeliğinizi oyluyor ve sizi üyeliğe kabul ediyor. Normal şartlarda üyeliğe kabul edilmeme gibi bir durum söz konusu değil.

Her Yıl Üyelik Aidatı Nasıl Ödenir?

Üyeliğiniz gerçekleştikten sonra 2. veya sonraki senelerde yıllık üyelik aidatı olan 20 TL'yi buradaki ödeme formu aracılığı ile kredi kartıyla ödeyebiliyoruz.

Kredi kartımız yoksa veya kredi kartı kullanmak istemiyorsak buradaki hesap numarasına 20 TL'lik EFT yapıyoruz.

Not : EFT yaparken açıklama kısmına, adınızı, soyadınızı, LKD tarafından size iletilmiş olan üye numaranızı ve LKD yıllık üyelik aidatı olduğunu lütfen ilave ediniz. Sitede hesap adı yazmıyor, hesabı adı da "Linux Kullanıcıları Derneği" dir.

Örnek EFT Açıklaması; Ahmet Yılmaz 128839433 LKD Yıllık Aidat

Üye Olmadan da Bağış Yapılabilir Mi?

Evet, üye olmadan da derneğe bağış yapabilirsiniz.

İstediğiniz miktardaki bağışı kredi kartınızla buradaki formu doldurmak suretiyle yapabilirsiniz.

Kredi kartınız yoksa veya kredi kartı kullanmak istemiyorsanız buradaki hesap numarasına 20 TL'lik EFT yapıyoruz.

Not : EFT yaparken açıklama kısmına, adınızı, soyadınızı ve LKD bağışı olduğunu lütfen ilave ediniz. Sitede hesap adı yazmıyor, hesabı adı da "Linux Kullanıcıları Derneği" dir.

Örnek EFT Açıklaması; Ahmet Yılmaz LKD bağışıdır.

Üyelik Aidatlarını Ödemezsem Ne Olur?

İki yıl üst üste aidat ödenmemesi halinde, Yönetim Kurulu üyeye aidat ödemesi konusunda bildirim yapacaktır. Bildirim yapılmasından itibaren, 3 ay içinde borç ödenmezse üyelik sona erer. Bu koşulda kişinin derneğe yeniden üye olabilmesi için eski aidatlarını ödemesi gerekmektedir.

Üyelikten Nasıl Çıkılabilir?

Üyelikten istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Bunun için üyelikten ayrılmak istiyorum şeklinde bir dilekçe yazın ve dilekçenizi imzalayarak Linux Kullanıcıları Derneği PK 500 06444 Yenişehir – Ankara adresine yollayın.

Not : Dilekçeyi yollama işlemini PTT'den normal mektup postası ile (APS veya kargo değil) yollamanız tavsiye ediliyor. Hem çok ucuz hemde sorunsuz.

Bu işlemden sonra yönetim kurulu toplanacak ve üyeliğinizi sonlandıracaktır.
"

Sevgili Eren KOVANCI'ya teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 541
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Sosyal Alan

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Yandex [Bot]

cron