Dynamite Jack

Dynamite Jack

#363 İleti | fortran | 21 Kas 2012, 11:22

Resim

Dynamite Jack, Galcon firması tarafından geliştirilen 2 boyutlu bir aksiyon/macera oyunu. GNU/Linux, Windows ve iOS versiyonları mevcut. Oyunda düşman gezegenine düşüp esir alınan ve madenlerde yıllarca çalışmak zorunda kalan bir askeri yönetiyoruz. Ama kaçarken eski mesleğimiz olan askerliği değil yeni mesleğimiz madenciliği kullanıyoruz. kullandığımız araçlar ise el feneri, uzaktan kumandalı patlayıcılar ve elektronik kapı açma kartları.Oyuna hiç techizatımız olmadan başlıyoruz. El feneri ve bomba patlatıcı(detonatör) bazen burnumuzun dibinde oluyor bazen de onları bulmak için oldukça uğraşıp didinmemiz ve kimseye görünmeden dolaşmamız gerekiyor. Uzaktan kumandalı bombaları uygun noktalara yerleştirerek gardiyanları, canavarları, örümcekleri, bilim adamlarını devredışı bırakarak bölüm çıkışlarını bulmamız gerekiyor.

[img width=600 height=336]http://ozgurilgin.files.wordpress.com/2012/11/djack-boxart.png?w=627&h=352[/img]

Oyundaki Düşmanlarımız şunlar:

Gardiyanlar:Bir el feneri ve otomatik silah ile donatılmış olan bu düşmanlar el fenerinin görüş alanına girdiğiniz hemen ateş ederek sizi öldürmek gibi kötü bir alışkanlığa sahip:) El fenerinin görüş alanından kaçarak onlardan kutulabilirsiniz. Genelde belli bir rota içinde devriye geziyorlar. yolları üzerine yerleştireceğiniz bombalar ile onları safdışı etmeniz mümkün. Ama dikkat! Çevrede başka gardiyanlar varsa patlamanın olduğu yere doğru koşup etrafı kolaçan ediyorlar. dolayısıyla patlamanın olduğu yerden uzaklaşmanız en iyisi olacak. Ama gardiyanların bu özelliği onları kolayca tuzağa düşürmenizi de kolaylaştırıyor.

Bilim Adamları:Beyaz önlüklerinden dolayı ben bunlara bilim adamı diyorum. Bunlar belli bir rotada devriye geziyorlar. bulundukları yerde bulunan dairesel aydınlık bölgelere girdiğiniz an ellerindeki tesla silahı ile sizi öldürüyorlar. Onlar karanlıkta iken bu bölgelere hızlıca girip çıkmanız lazım. Patlama sesinden etkilenmiyorlar ve karanlık bölgelerde hiçbirşey göremiyorlar. Rotalarının üstüne koyacağınız bombalar ile kolayca ölüyorlar.

Canavarlar:Acayip sesler çıkararak gezen bu yaratıklar sizi gördüğünde doğruca saldırıyor. Oldukça hızlılar. el feneri ışığını gözlerine tuttuğunuzda bir miktar gei kaçıyorlar ve fener açık olduğu sürece öylece bekliyorlar.Rotalarının üstüne koyacağınız bombalar ile kolayca ölüyorlar.

Örümcekler:Oyunun en tehlikeli yaratıkları. onları öldürmenin bir yolu yok. Sırtında dönen lazer ile devriye geziyorlar ve lazere değerseniz sizi öldürüyorlar. Tek zayıf noktaları patlama sesi. Patlama olduğunda lazerlerini bir noktaya sabitleyerek duruyorlar ve bu arada lazerlerine değmediğiniz sürece size birşey yapmıyorlar.

Dönen Lazer:Sabit olan bu silahın lazeri sabit bir hızla dönerek etrafı tarıyor. Lazere değince öldüğünüzü söylemeye bile gerek yok. Dibine kadar sokularak bırakacağınız bomba ile havaya uçurabiliyorsunuz.

[img width=543 height=450]http://ozgurilgin.files.wordpress.com/2012/11/ekrengoruntusu-5.png[/img]

Oyunun amacı bölüm çıkışlarını bularak ilerlemek ve gezegenden kaçmak. Çıkış bazen kolay bir yerde olabiliyor. Bazen patlayıcı ile dehlizler açarak ilerlemeniz gerekirken bazen de çıkışın bulunduğu odanın elektronik giriş kartını bulmanız gerekiyor.

Oyun bana Bomberman ile Splinter Cell oyununun güzel bir karışımı gibi geldi.

Oyunu Humble Store‘dan veya Steam Linux‘tan satın almanız mümkün. Ayrıntılı bilgi için şuraya bakabilirsiniz:

http://www.galcon.com/dynamitejack/

ozgurilgin.wordpress.com
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 535
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Haberler ve Duyurular

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot]

cron