AB13 uzatma ve kurslar

AB13 uzatma ve kurslar

#383 İleti | fortran | 02 Arl 2012, 19:17

AB'13 afişinin üniversitelere geç ulaşması ve gelen talepler üzerine, öneri gönderme süresi 10 Aralık tarihine kadar uzattıldı. En geç 10 Aralık'ta başvurunun yapılmış olması gerekiyor. Bu arada başvuruların değerlendirme süreci başladı. Bildiri göndereceklerin, en azından anlamlı uzunlukta bir geniş özet göndermesi, ve kendi katkısını açık bir şekilde belirtmesi gerekiyor.

Konferans öncesi 4 günde, 19-22 ocak tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi binasında paralel olarak 14 kurs yapılacak. Kurslar herkese açık ve ücretsiz. Kurslar olabildigince makina başında, uygulamalı yapılacak. Bu nedenle, kursa katılacakların kendi bilgisayarlarını getirmeleri ve katılacagı kursun istedigi dagıtım ve yazılımları yüklemiş olması öneriliyor. Kursiyerler, Üniversitedeki Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarında ücretli olarak kalacak, kendi masraflarını karşılayacak. Her kursiyer sadece 1 kursa katılabilecek, kurslar arası geçişe, bir işe yaramayacağı için, izin verilmeyecek. Kursu bitirenlere katılım belgesi verilecektir.

Kurslar hakkında detay bilgiyi http://ab.org.tr/ab13/ adresinde bulabilirsiniz. Kurslar ekteki duyuruda gözüktüğü gibi başlangıç düzeyinden ileri düzeye geniş bir yelpazede yapılacak. Bir kursa kayıt olan kişinin bir başka kursa gecmesine sıcak bakılmıyor. Bu nedenle, kursa katılacak olanların ilgili kursu iyi inceleyip, hazırlığını yapıp karar vermesi isteniyor.

Bu nedenle; kurs kayıtları 15 Aralıkta başlayacak. Konferans sırasında bir oturumluk, yarım günlük yada 1 günlük seminerler olacak. LKD seminerleri dışında şu anda kesinleşen, Kriptoloji, KOHA ve Açık Donanım (Ardino, R. Pie ..) gibi seminerler var.

http://ab.org.tr http://ab2013.akdeniz.edu.tr

Konferansa katilacak herkesin ab2013.akdeniz.edu.tr adresine kayıt olması rica ediliyor.
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 541
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Haberler ve Duyurular

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot]

cron