Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) Yeni Gönüllülerini Arıyor

Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) Yeni Gönüllülerini Arıyor

#412 İleti | fortran | 13 Arl 2012, 01:17

Merhaba,

Derneğin aşağıdaki çalışmaları için görev alacak dernek üyelerine gereksinim duyuluyor.

Gerekli İhtiyaçlar;

* Trac Sorumlusu : Trac'ta yapılan tüm işlemleri takip ederek; iş takip sistemi üzerinden yapılan çalışmalarda wiki belgelerine işlenmesi unutulanları, wiki'de yazılan ama ilişkilendirmesi unutulan belgeleri, kapatılması unutulan işleri, zamanla yapılması unutulan basit işleri yakalayarak ilgililerine hatırlatma bulunma görevini üstlenecek bir (kaç) dernek üyesine ihtiyaç vardır.

* Seminer Çalışma Grubu : Seminer çalışma grubu, gelen seminer isteklerinin cevaplanması, ilgili organizasyon işlerinin takibi, seminer günlüğünün ve seminer wiki sayfasının düzenli güncellenmesi işlerini yapar. Günce birkaç kez e-posta kontrol eden, gelen istekleri sabırla cevaplayan bir üye. Yoğun zamanlarda, günde 10-15 e-posta alıp gönderebilecek, 1-2 günlük girdisi yazabilecek ve her seminer için seminer wikisini güncelleyebilecek gönüllülere ihtiyaç vardır.

* Web Ekibi : Derneğin web ekibinde görev alacak üye(ler) arıyoruz. Web ekibinde üyeler; dernek web sitelerinde kullanılan çeşitli özgür web uygulamalarının (MediaWiki, Wordpress, Trac, OpenX, vb) kurulum, güncelleme ve ayarları ile ilgileniyor; gerektiğinde bir-iki ufak PHP betiği yazıp/değiştiriyor, HTML dosyası düzenliyor, yer yer SVN kullanıyor.

Görev alacak üyelerin bunların hepsinde deneyimli olmasını beklenmiyor. Bilmediğiniz noktaları araştırmaya/sormaya/öğrenmeye hevesli olmanız fazlasıyla yeterli.

* Linux Gezegeni Ekibi : Özgür yazılım günlüklerini bir araya toplayan Linux Gezegeni'ni şu ankinden daha iyiye götürmek için heyecanla ve sabırla çalışacak, fikirleriyle de ön ayak olacak, elini de taşın altına sokmaktan çekinmeyecek bir üye. Şu anda görev alan üyelerden Alper Kanat yoğunluğu nedeniyle görevi bırakmıştı.

* Sunucu/Web Belgeleme : Dernek sunucularında yapılan çalışmalarla ilgili sistem/web yöneticilerinin yönlendirmesiyle ve Trac takip ederek; wiki üzerinde sunucularının yapısını, nasıl ve neden ayarlandığını anlatan belgelerin hazırlanmasını gerçekleştirecek bir üye.

Dernekte yapabilecekleriniz elbette bunlarla sınırlı değil. Hali hazırda yapılması düşünülen onlarca çalışmaya aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, çalışma takip sistemi aracılığıyla siz de katılabilirsiniz.

Başvurular ve takip için; https://uye.lkd.org.tr/trac/report/12

LKD Adına;

Coşkun Gündüz.
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 541
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Haberler ve Duyurular

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot]

cron