Belge Özgürlüğü Günü (2013) Türkiye

Belge Özgürlüğü Günü (2013) Türkiye

#561 İleti | fortran | 13 Mar 2013, 21:56

Belge Özgürlüğü Günü, açık standartlar ve açık belge biçimleri konularında kullanıcıları bilinçlendirerek, belgeleri özgür kılmak amacıyla 2008 yılından beri her Mart ayının son Çarşamba günü kutlanan evrensel bir gün. Bu özel gün, Avrupa Özgür Yazılım Vakfı’nın (FSFE) öncülüğünde, dünyanın birçok yerinde, gönüllülerin destekleriyle yürütülen bir kampanya niteliğinde.

Resim

Bu sene biz de Türkiye’deki gönüllüler olarak, Belge Özgürlüğü Günü ve açık standartlar konusunda yürütülen bu kampanyaya destek olmak için çalışmaya başladık. Kısa zamanda Türkçe broşür, sunum, banner, afişler hazırladık, yakın zamanda tasarımı da yapılacak olan bir web sitesi oluşturduk, etkinliğin uluslararası web sitesinin bazı sayfalarını Türkçe'ye çevirdik (dahası da çevirilecek). DFD ve FSFE ekibi ile de iletişimi sürdürerek yapılacaklara devam ediyoruz.

Resim

Siz de bu kampanyaya destek olmak isterseniz, buradaki sunumu incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu sunumu diğer insanlara paylaşarak çalışmalara çok da güzel bir şekilde destek olabilirsiniz. Sizden en büyük ricamız belki de bu çalışmaların, kampanyanın duyurulması konusunda yardımcı olmanız olacaktır. Belge Özgürlüğü Günü, gönüllü olmak isteyen herkesin katkılarıyla Türkiye'de kutlanacaktır.

Ayrıca İzlem Gözükeleş’in Bilim ve Gelecek dergisinin 109. sayısında yer alan yazısını da okuyarak Belge Özgürlüğü Günü ve bu konular hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Belge Özgürlüğü Günü (Türkiye)
Web Sitesi:belgeozgurlugu.org.tr
Twitter: twitter.com/belgeozgurlugu
Forum: tinyurl.com/dfd2013calismalari
identi.ca: identi.ca/group/belgeozgurlugu

Document Freedom Day (Uluslararası)
Web Sitesi: www.documentfreedom.org
Twitter: twitter.com/documentfreedom
identi.ca: identi.ca/documentfreedom

Resim

kategorizeedemediklerim.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 541
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Etkinlikler

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot]