Nermin Canik: FSFE'den Başbakan Erdoğan'a Açık Mektup

Nermin Canik: FSFE'den Başbakan Erdoğan'a Açık Mektup

#739 İleti | fortran | 25 Haz 2013, 15:31

Geçtiğimiz hafta Avrupa Özgür Yazılım Vakfı'ndan e-posta aldık. FSFE (Free Software Foundation Europe), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a açık bir mektup yazdıklarını ve bunu Türkçe'ye çevirmek için bizlerden yardım istediklerini iletti.

FSFE'den yazışmaları yürüttüğümüz, Belge Özgürlüğü Günü zamanında tanıştığım Lucile çok doğru bir zamanlama olmadığının farkında olduklarını söyledi; fakat gelecek nesillerin çeşitli özgürlüklerinin de ellerinden alınması konusunda endişeli olduklarını, milyar dolarların konuşulduğu anlaşmalar konusunda geç kalmaktan korktuklar için bu dönemde sürece dahil olmak istediklerini ve bir mektup yazdıklarını iletti.

Ardından hızlı bir şekilde T. Emre Kalaycı açık mektubun Türkçe'ye çevirisini gerçekleştirdi. Volkan Evrin de çeşitli düzeltmelerini yollayarak çeviriye dahil oldu.

Şu an FSFE'nin sitesinde Erdoğan'a açık bir mektup yer alıyor. Başbakanlığın e-posta ve adres bilgisi konusunda da bizlerden yardım isteyen FSFE bu konuda sürece dahil olmak, bir şeyler yapmak konusunda epey istekli.

FSFE'nin bizlerden beklentisi de olabildiğine fazla kişiyi süreçten haberdar etmek ve kamuoyunda bir farkındalık yaratmak.

Bu mektubu sosyal paylaşım ağlarında, e-posta listelerinde paylaşarak, eğer imkanınız varsa basında/haber sitelerinde bu konu ile ilgili bir haber çıkartarak katkı vermek hiç de zor değil...

FSFE'den Açık Mektup: Başbakan Erdoğan'a Açık Mektup: 5 Milyar Dolarlık Yatırımı Dijital Özgürlük İçin Yapın!

kategorizeedemediklerim.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 541
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Sosyal Alan

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Kayıtlı kullanıcı yok

cron