Ebru Akagündüz: Kadın Geliştiriciler İçin Gnome Etkinliği

Ebru Akagündüz: Kadın Geliştiriciler İçin Gnome Etkinliği

#915 İleti | fortran | 18 Eyl 2013, 00:10

Gnome'un kadınlar için düzenlediği Outreach Program for Women (OPW) etkinlik süreci yaklaşıyor. Bu etkinlik yılda iki kez düzenleniyor. Her hangi bir akademik kısıtlaması olmamakla birlikte 18 yaşından büyük kadınlar katılabilir. Bu etkinlik GSOC gibi, belirli bir süre, bir danışman yardımı ile uzaktan çalışma gerçekleştiriliyor. Eğer projeyi başarılı bir şekilde tamamlarsak karşılığında $5,000 dolar gibi bir burs da alabiliriz.

OPW 2013 yaz döneminde ise Linux Kernel Gnome'un düzenlediği bu etkinliğe katılmaya başladı. Linux Kernel'e katkı vermeye yeni başlayanlar için güzel bir yazı hazırlamışlar. 2013 yaz dönemi Linux Kernel için çok az bakabilme fırsatı bulduğumdan yama gönderemedim. Bu etkinlikler genel olarak sınav dönemine çok yakın bir zamana denk geliyor. Diğer projelerle birlikte bu etkinliklere katılmak biraz zor olabiliyor. Eğer bu yıl katılırsam Linux Kernel'e kaldığım yerden devam ederim muhtemelen.

Aslında geçen yıl kış dönemi etkinliğine projelere katkı verip katılmıştım. Ancak seçtiğim proje OPW tarafından geliştirilmek için seçilmedi. Yaz döneminde ise çekirdekle ilgili projeler görünce, o daha çok ilgimi çektiğimden ona katkı vermek istedim.

Gnome'un bu staj etkinliğine GSOC kadar geniş ölçüde organizasyon katılmıyor. Bu yüzden proje seçmek için daha az bir alan var. Etkinliğe katılan organizasyonları görmek için buraya bakabilirsiniz.

ebruakagunduz.com
Kullanıcı avatarı
fortran
 
İleti: 541
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.0.4.2

Re: Ebru Akagündüz: Kadın Geliştiriciler İçin Gnome Etkinliği

#916 İleti | darbe | 18 Eyl 2013, 05:54

Cok guzel :)
darbe
 
İleti: 113
Kayıt: 19 Mar 2013, 18:11
İşletim Sisteminiz: windows 7
LibreOffice Sürümü: 4.1.0.3


Etkinlikler

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Google [Bot]

cron