Libre 4.1 Tablo Sorunu

kobete

Libre 4.1 Tablo Sorunu

Mesaj gönderen kobete »

Merhaba,

Garanti bankasından thunderbird mail programıma düşen dekont mailleri bazen yazdırmam gerekiyor. Direkt olarak thunderbird'den yazdırabiliyorum. Fakat gelen mail içeriğini kopyalayıp libre office yapıştır dediğimde tablolar düzgün bir şekilde kopyalanmıyor. Mic.Office'de ise herhangi bir sıkıntı yok.
Adsız.png
Adsız.png (204.85 KiB) 3540 kere görüntülendi
kobzeci

Re: Libre 4.1 Tablo Sorunu

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Hatayı tekrar ettim. Thunderbird üzerinen kopaylanan tablo biçimi bir şekilde yanlış okunuyor. Bendeki 4.1.2 sürümünde sizdekinden daha bozuk görünüyor

Aynı dekont epostasını web arayüzünden alınca sorun yok gibi, sadece sol sınır geniş. Ama bendeki 4.1.2 sürümünde sizdekinden daha bozuk görünüyor

Bununla ilgili bir hata kaydı açacağım. Buradan neticesini yazarım.

Bu arada alternatif olrak Microsoft Office'in yanında, http://www.dopdf.com/ ile kurabileceğiniz sanal PDF yazıcısı da işinizi görebilir.

Thunderbird'de de tıpkı Firefox'ta olduğu gibi yazdırma ekranında "Dosyaya Yazdır" seçeneği var buradan pdf veya postscript biçiminde çıktı alınabilmesi lazımdı ama Thunderbird'de çalıştıramadım. O sebeple dopdf gibi 3. parti bir yazılım önerdim.

Bildiriminiz için teşekkürler.
kobete

Mesaj gönderen kobete »

Cevabınız için teşekkür ederim. İnşallah tablolarıda düzgün bir şekilde alır ileriki sürümlerde. Benim için çok çok önemli değil ama web'den veya başka bir kaynaktan kopyala/yapıştır yapanlar için önemli bir detay olabilir.

Pdf olarak ben foxit pdf reader kullanıyorum. İçinde pdf yazıcısı da geliyor. Öneriniz için teşekkürler.

İyiki libreoffice forum açılmış. Karşılaştığım sorunları ve çözümleri burda herkesle paylaşmak isterim. Bir nebze yararımız dokunursa ne mutlu...
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

kobete yazdı: İyiki libreoffice forum açılmış. Karşılaştığım sorunları ve çözümleri burda herkesle paylaşmak isterim. Bir nebze yararımız dokunursa ne mutlu...
Böyle düşünmeniz gerçekten mutluluk verici :)

Bu arada Thunderbird'den kopyaladıktan sonra LibreOffice'de yapıştırmayı Ctrl+Shift+V veya menüden "Düzenle Özel Yapıştır" dediğinizde açılan iletşim penceresinde

GDI Bilgi dosyası ve Microsoft Word dosyası seçenekleri çıkıyor mu?

Bu seçeneklerle yapıştırınca düzgün bir görüntü elde ettim ama bunu Outlook'tan yaptım. Thunderbird ile çıkmayabilir deneyemedim akşama bakabilirim.
paste-html.jpg
paste-html.jpg (170.46 KiB) 3496 kere görüntülendi
yusufbolu
İşletim Sisteminiz: linux mint 17
LibreOffice Sürümü: 5

Mesaj gönderen yusufbolu »

Geçenlerde bana muhasebe bölümünden bir banka dekontu .docx formatında gönderildi. outlooktan kopyala-yapıştır yapmış. Libreoffice 4.1 ile açınca tablolar sayfanın dışına çıkmış oluyor ve düzeltmek neredeyse mümkün değil. Yaşadığım başka bir sorundan dolayı Libreoffice 4.0.5'e geri döndüm. Bu vesileyle söz konusu dokümana da bir bakayım dedim, ve bu kez düzgün açıldı.
Benim tecrübelerime göre 4.1'de yolunda gitmeyen bir şeyler var.
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

Ben bu konuda ilk fırsatta bir hata kaydı açacağım.

LibreOffice'de uyumluluk konusunda epeyce iyileştirme oluyor son dönemlerde. Tabi birşeyleri yaparken bazı şeyler de bozulabiliyor.

Bu sebeple sürekli sürüm çıkıyor, Kurumsal kullanıcılara yeni serilerin ilk sürümleri değil alt sürüm 3. ve sonrası sürümleri öneriyoruz. Meselam 4.1.1 ile sorun yaşadınız, şimdi 4.1.2 çıktı ve daha sağlam, bundan sonra çıkacak sürüm 4.1.3 ve sonrası çok daha kararlı oluyor. Bu bildirilen hataların çoğu düzletme sürümlerinde giderilmiş oluyor.

@yusufbolu
Bu belge ile ilgili bir hata kaydı açmamız için bir başlık açabilir misiniz? veya bana da mail atabilirsiniz kobzeci(at)gmail.com Özel verileri temizleyebilirsiniz veya ben de sizin için yapabilirim.
kobete

Mesaj gönderen kobete »

kobzeci yazdı:
kobete yazdı: İyiki libreoffice forum açılmış. Karşılaştığım sorunları ve çözümleri burda herkesle paylaşmak isterim. Bir nebze yararımız dokunursa ne mutlu...
Böyle düşünmeniz gerçekten mutluluk verici :)

Bu arada Thunderbird'den kopyaladıktan sonra LibreOffice'de yapıştırmayı Ctrl+Shift+V veya menüden "Düzenle Özel Yapıştır" dediğinizde açılan iletşim penceresinde

GDI Bilgi dosyası ve Microsoft Word dosyası seçenekleri çıkıyor mu?

Bu seçeneklerle yapıştırınca düzgün bir görüntü elde ettim ama bunu Outlook'tan yaptım. Thunderbird ile çıkmayabilir deneyemedim akşama bakabilirim.
paste-html.jpg
Benim özel yapışdır da GDI Bilgi dosyası çıkmıyor. Şu an kullandığım sürüm 4.1.0.4 Ek birşeyler mi kurmam gerekiyor yok sa yeni sürümle gelen bir özellik mi?