Libremath vektör işareti

zerrebey

Libremath vektör işareti

Mesaj gönderen zerrebey »

Merhabalar..
libremath ile vec widevec gibi butonlara basıp vektör işareti yapmak istediğimde harfine göre farklı bir durum oluşuyor..örneğin küçük a harfi için vektör sembolü gözükürken büyük harflerde ya da bazı uzun saplı küçük harflerde vektör sembolü gözükmüyor...
Daha önceleri ayarlarıyla biraz oynayıp düzeltmiştim. Ancak şimdi metin içerisinde yazarsam diziliş seviyesinden alta ya da üste çıkıyor ki bu da dizgi problemine neden oluyor..

Aşağıda soruna ait bir ekran görüntüsü paylaşacağım.. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden..

Resim
En son zerrebey tarafından 12 Mar 2017, 00:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
darbe
İşletim Sisteminiz: windows 7
LibreOffice Sürümü: 4.1.0.3

Re: Libremath vektör işareti

Mesaj gönderen darbe »

Ben denedim sorunsuz gosteriyor.Kaldirip tekrar yuklerseniz sorun cozulebilir diye dusunuyorum.

Resim
karakartala
İşletim Sisteminiz: LinuxMint
LibreOffice Sürümü: 6.4

Mesaj gönderen karakartala »

Bende de aynı sorun var. Bununla ilgili bir hata kaydı da varmış: https://bugs.documentfoundation.org/sho ... d_from=fdo
Mint 17.1 Mate
Libreoffice 4.2.7.2
Düzenleme: Hata düzeltilene kadar geçici çözüm olarak vektörden önce büyük bir işaret kullanabilirsiniz. Şöyle ki; vektörden önce toplam sembolü, integral sembolü gibi sembolleri beyaz renkle yazarsınız. Ardından vektörü yazarsınız. Formülün başında kısa bir boşluk görünür. Ancak vektör işareti de görünür.
zerrebey

Teşekkür ederim.. Hala çözülemedi bu sorun galiba.. Bir bilginiz var mı ne oldu? ..materyal hazırlarken zor oluyor açıkçası..
karakartala

Son sürümü denemedim. Ancak 4.4.2'de aynı sorun devam ediyor. Hata kaydına bir cevap yazan da olmadı.
karakartala

Sorun LibreOffice 5'te çözülmüş. Bende vektör işaretleri tam olarak görünüyor.
zerrebey

Malesef hemen siteden yükleyip denedim ama olmadı aynı sorun devam ediyor.Ayrıca libremath öğeler tıklayınca sembol kısayollarını içeren bir kutu gelirdi oda çıkmıyor...
sistem linuxmint 17.2
zerrebey

Hala çözümü beklemekteyim... Windows üzerinde çalışan libreoffice sürümlerinde herhangi bir sorun olmadan bu özellik çalışırken hala linux üzerinde çalışan libreoffice sürümlerinde neden bu sorun oluyor anlamıyorum.
zerrebey

Sorun libreoffice 5.2.0 ile çözülmüşe benziyor. Ancak bu sefer de başka bir hata oluşmuş, math sembölüne tıkladığımızda ayar kutuları birbirine giriyor.

Resim
Kullanıcı avatarı
Hamurcu
İşletim Sisteminiz: Windows 10/11 - Pardus Linux
LibreOffice Sürümü: 7.x

Mesaj gönderen Hamurcu »

Merhaba,

Windows 10 üzerinde LibreOffice 5.2.0.4 kullanıyorum ve LibreOffice Math içerisinde bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım.

Sisteminizde yüklü olan fontlarla alakalı olduğunu düşünüyorum.
libreofficemath.png
libreofficemath.png (33.15 KiB) 7158 kere görüntülendi