Highlight Code eklenti hatası

emrepinarbasi
İşletim Sisteminiz: Macosx
LibreOffice Sürümü: 6.4.2.2

Highlight Code eklenti hatası

Mesaj gönderen emrepinarbasi »

Merhabalar, 10.14.6 Macosx sistem üzerinde 6.4.2.2 versiyon Libreoffice kullanıyorum. Highlight Code eklentisini kurup kullanmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum

Python, vnd.sun.star.script:codehighlighter.oxt|python|highlight.py$create_dialog?language=Python&location=user:uno_packages betiği çalıştırılırken, betik dili çatı hatası oluştu.

Mesaj: <class 'ImportError'>: No module named 'pygments' (or 'pygments.styles' is unknown)
File "/Applications/LibreOffice.app/Contents/Resources/pythonscript.py", line 1063, in getScript
mod = self.provCtx.getModuleByUrl( fileUri )
File "/Applications/LibreOffice.app/Contents/Resources/pythonscript.py", line 500, in getModuleByUrl
exec(code, entry.module.__dict__)
File "/Users/neyzen/Library/Application Support/LibreOffice/4/user/uno_packages/cache/uno_packages/lu13187icht.tmp_/codehighlighter.oxt/python/highlight.py", line 21, in <module>
from pygments import styles
File "/Applications/LibreOffice.app/Contents/Resources/uno.py", line 434, in _uno_import
raise uno_import_exc
File "/Applications/LibreOffice.app/Contents/Resources/uno.py", line 356, in _uno_import
return _builtin_import(name, *optargs, **kwargs)

Eklenti sayfasındaki talimatlar doğrulturunda yönlendirmelerin tümünü yapmama rağmen malesef sorunu çözemedim. Yrdımcı olabilecek var mı konu ile ilgili?
Kullanıcı avatarı
Hamurcu
İşletim Sisteminiz: Windows 10/11 - Pardus Linux
LibreOffice Sürümü: 7.x

Re: Highlight Code eklenti hatası

Mesaj gönderen Hamurcu »

MacOS icin de gecerli mi bilmiyorum ama bilgisayarinizda Python ve Pygments'in yuklu olmasi gerekiyor.
İsmail Emre ARIKAN
İşletim Sisteminiz: Pardus GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: LibreOffice 7.0.4.2 00(Build:2

Re: Highlight Code eklenti hatası

Mesaj gönderen İsmail Emre ARIKAN »

Çoğu eklenti OpenOffice 'in etkin kullanıldığı yıllardan kalma olduğu için eklenti ve makroların çoğunun güncel olmadığını düşünüyorum. Belki de bu yüzden çalışmıyordur. yani o python eklentisi belki python 2.x sürümlerinden biri kullanılarak yazılmış olabilir ki bu da hata sabebi olur.