Özgeçmiş (CV) Şablonu

Cevapla
kobzeci
Mesajlar: 263
Kayıt: 01 Ağu 2012, 10:07

Özgeçmiş (CV) Şablonu

Mesaj gönderen kobzeci »

İnternette birçok özgeçmiş (CV - curriculum-vitae) şablonu olsa da işe yarar bir özgeçmiş şablonu bulmak çok kolay değil. Ben de en işe yarar ve güzel bir görüşüşe sahip olduğunu düşündüğüm Europass özgeçmiş biçiminden yola çıkarak, küçük değişikliklerle ülkemizde kullanılacak genel bir özgeçmiş şablonu oluşturdum.

İndirmek için:
Özgeçmiş_Şablonu.ott
(119.18 KiB) 696 kere indirildi


Şablon açık belge biçimi şablonu formatında ).ott uzantılı. LibreOffice ile bu şablonu açtıktan sonra doldurup dilediğiniz belge biçiminde kaydedebilirsiniz. Açık metin belgesi biçimi odt'nin yanı sıra ihtiyaç durumunda, oluşturduğunuz özgeçmişinizi Dosya - > Farklı Kaydet yoluyla sorunsuzca Microsoft Office dosya biçimi olan .doc ve docx biçiminde kaydedebilirsiniz. Özgeçmişinizi PDF biçiminde isteyen yerler de olabilir. Özgeçmişinizi doldurduktan sonra menüdeki PDF düğmesinden tek tıkla PDF'ye dönüştürebilirsiniz.

*doc ve *docx kaydedip Microsoft Office'te açmayı test ettim, sorun görünmüyor. Pdf olarak dışa aktarma da sorunsuz.

Yıllar önce iş ararken Europass özgeçmiş şablonu ile tanışmıştım. Avrupa Birliği'nde tanıtıcı belgeler için bir standart oluşturmayı amaçalamakta (https://europass.cedefop.europa.eu/tr/about). Europass özgeçmiş örneği gerçekten yalın, güzel görünümlü ve modern bir biçim. Özgeçmişin özgün hali şu adreste boş belge ve şablonlar bölümünde odf, doc, ve pdf olarak bulunmakta: https://europass.cedefop.europa.eu/tr/d ... ulum-vitae ayrıca bir de CV Hazırlamaya Başlamadan Önce İyi Bir CV için 5 Temel İlke adında bir belge yayımlamışlar, göz atın derim: https://europass.cedefop.europa.eu/tr/d ... ns/pdf.pdf
Kolaylıklar,
Cevapla