LibreOffice TR web sitesi güncelleme ihtiyaçları

hakas
İşletim Sisteminiz: Ubuntu ve Windows
LibreOffice Sürümü: 6.4

LibreOffice TR web sitesi güncelleme ihtiyaçları

Mesaj gönderen hakas »

Merhaba. Bu konuda kiminle iletişime geçmem gerektiğini bilmediğim için buraya yazdım.

LibreOffice İngilizce ve Türkçe web sayfalarını karşılaştırdığımda bazı yeni sayfaların TR web sitesinde bulunmadığını ve bazılarının da güncelliğini yitirdiğini fark ettim. Bu haliyle birçok önemli bilgi yer almıyor. Eksik ya da güncelliğini yitirmiş bazı sayfalar:

1. Download / İndir bölümleri arasında bir çok fark var. Örneğin TR'de Impress Remote, LibreOffice Online, Snap, AppImage gibi sayfalar yok. Bu arada TR'deki "Taşınabilir LibreOffice & DVD Görüntüleri" başlığındaki "DVD görüntüleri" ifadesi EN sayfasındaki gibi hiç kullanılmayabilir.

2. About Us / Hakkımızda sayfaları arasında önemli farklılıklar var. Örneğin TR'de Licenses sayfasında LGPL ön planda, EN sayfasında ise yeni lisans MPL ön planda. Advisory Board Members bölümü de güncelliğini yitirmiş EN'deki sayfada eski danışma kurulu üyeleri ayrı bir başlık altında toplamışlar...

3. Yardım Alın > Belgelendirme sayfasında TÜBİTAK/Pardus e-kitapları için verilen bağlantı kırılmış. Belgelerin yeni adresi şöyle: https://www.pardus.org.tr/belgeler/ (Bu arada aynı konuda Forumdaki bağlantılar da kırılmış durumda)

Bu talebi ilgililerine iletebilir misiniz? Teşekkürler.
Dosya ekleri
İndir, Hakkımızda sayfaları
İndir, Hakkımızda sayfaları
indir - hakkımızda sayfaları.png (89.04 KiB) 9981 kere görüntülendi