İpucu ve açıklama dilini Türkçe yapmak

Dombra

İpucu ve açıklama dilini Türkçe yapmak

Mesaj gönderen Dombra »

Fare işaretçisinin herhangi bir simge üzerindeyken gösterilen ipucu açıklamalarını Türkçe'ye çevirebilir miyiz?
Dombra

Re: İpucu ve açıklama dilini Türkçe yapmak

Mesaj gönderen Dombra »

Bu sorunu şu şekilde aştım;
Araçlar>Seçenekler>Libreoffice>Genel yolunu izleyerek açılan sekmede sol tarafta "Genişletilmiş ipuçları" seçeneğinden tik işaretini kaldırınca ipuçları Türkçeye dönüyor. Genişletilmiş ipuçları açık olduğunda daha uzun ancak İngilizce dilinde veriyor.

Ayrıca imla denetimi için şu başlık incelenebilir; http://forum.libreoffice.org.tr/viewtop ... etimi#p636

Kolay gelsin.

darbe
İşletim Sisteminiz: windows 7
LibreOffice Sürümü: 4.1.0.3

Mesaj gönderen darbe »

Bende genisletilmis isaretliymis. ipucu filan yoktu. Tiki kaldirinca ipucu gorunmeye basladi. Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
fortran
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.4.4.2

Mesaj gönderen fortran »

Dombra yazdı:Bu sorunu şu şekilde aştım;
Araçlar>Seçenekler>Libreoffice>Genel yolunu izleyerek açılan sekmede sol tarafta "Genişletilmiş ipuçları" seçeneğinden tik işaretini kaldırınca ipuçları Türkçeye dönüyor.
Bende zaten "Genişletilmiş ipuçları" seçeneği tikli değildi, ipuçları da Türkçe. Yani bir şey yapmam gerekmiyordu. Sizin neden bir şey yapmanız gerekiyordu acaba? :)
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

LibreOffice Türkçe dil paketini kurunca kendiliğinden Türkçeye dönmesi gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
fortran
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.4.4.2

Mesaj gönderen fortran »

kobzeci yazdı:LibreOffice Türkçe dil paketini kurunca kendiliğinden Türkçeye dönmesi gerekiyor.
Demek arkadaşlar Türkçe dil paketini ihmal etmişler. :)
Dombra

Mesaj gönderen Dombra »

Libreoffice'yi PPA ekleyerek son sürümünü(4.xx) kurmuştum. Kurulum ardından libreoffice l10nTr(Sürüm 4.xx) yükledim Libreoffice Türkçeydi ancak sadece ipuçları İngilizceydi. İlk öncesinde dil paketinin eksik olduğu aklıma geldi ama eğer böyle olsaydı 3.xx sürümünde de durum aynı olmalıydı şeklinde yorumlayarak tesadüfen bu yöntem ile Türkçe'ye döndü.
Sonuç olarak sürüm yükseltince birazcık daha ayar yapmak gerekiyor. Hepinize teşekkürler.
darbe
İşletim Sisteminiz: windows 7
LibreOffice Sürümü: 4.1.0.3

Mesaj gönderen darbe »

fortran yazdı: Bende zaten "Genişletilmiş ipuçları" seçeneği tikli değildi, ipuçları da Türkçe. Yani bir şey yapmam gerekmiyordu. Sizin neden bir şey yapmanız gerekiyordu acaba? :)
Ben kendi adima soyliyeyim. Kesin ayarlarini kurcalamisimdir. :D yoksa nasil ogrenecegiz bu mereti