[Çözüldü] Mate-panel ve Libreoffice 4.1 sorunu

yusufbolu
İşletim Sisteminiz: linux mint 17
LibreOffice Sürümü: 5

[Çözüldü] Mate-panel ve Libreoffice 4.1 sorunu

Mesaj gönderen yusufbolu »

LinuxMint 15 (Olivia) Mate sürümünü kullanıyorum. Daha önceki sürümlerde de, bunda da en güncel Libreoffice versiyonunu kullanmak için Libreoffice sitesinden indirdiğim deb paketini kuruyordum. Son zamanlarda ppa kullanıyorum.

Libreoffice 4.1 ile bir sorunum var. Bu sorun ister elle kurulum olsun ister ppa ile olsun devam ediyor. Sorun Mate masaüstü ortamının bir aracı olan mate-panel'in bazen kaybolması. Sorunu yeniden ortaya çıkarmak için şu ikisinden birini yapınız:

1. Writer belgesi açın. Bir tablo oluşturun. Tabloyu seçip araç çubuğundan kenarlıkları silin.
2. Calc belgesi açın. Bir kaç hücreyi seçip kenarlık oluşturun.

Her iki durumda da mate-panel kayboluyor. Terminalde

Kod: Tümünü seç

killall mate-panel
komutu ile geri geliyor.

Bu sorunum iki bilgisayarda da mevcut. Yaptığım araştırmalarda bu sorunu yaşadığını bildiren birine rastlamadım.

Ekleme: 4.0.5 sürümünü kurdum, onda bu sorun yok.
En son yusufbolu tarafından 15 Kas 2013, 10:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
sabriunal
İşletim Sisteminiz: Ubuntu, Fedora, Linux, Manjaro
LibreOffice Sürümü: Her zaman güncel

Re: Mate-panel ve Libreoffice 4 sorunu

Mesaj gönderen sabriunal »

Mate malesef pek yaygın kullanılmayan bir masaüstü ortamı. Sırf belli bir bağımlılıktan kullanmıyorsanız Gnome masaüstü ortamı yeterince stalib durumda, kullanabilir siniz.
yusufbolu

Re: Mate-panel ve Libreoffice 4 sorunu

yakusha yazdı:Mate malesef pek yaygın kullanılmayan bir masaüstü ortamı. Sırf belli bir bağımlılıktan kullanmıyorsanız Gnome masaüstü ortamı yeterince stalib durumda, kullanabilir siniz.
Öneri için teşekürler. Malesef Gnome masaüsütü benim için pek uygun değil, Gnome'de (3) üretkenliğim çok düşüyor.
yusufbolu

Re: Mate-panel ve Libreoffice 4.1 sorunu

Sorunun kaynağı Window compositing. Tercihler > Pencereler 'de window compositing'in aktif olmaması gerekiyor.