Uyumsuz dokümanlar için yükleme noktası

Cevapla
yusufbolu
Mesajlar: 12
Kayıt: 04 Eki 2013, 13:33
İşletim Sisteminiz: linux mint 17
LibreOffice Sürümü: 5

Uyumsuz dokümanlar için yükleme noktası

Mesaj gönderen yusufbolu »

Merhaba,

Twitter'da @LibreOfficeTurk' e şöyle bir şey sordum:
"@LibreOfficeTurk MSOffice ile yapılan, LO'te yapısı bozuk açılan dokümanların örnek olarak (test için) yüklenebileceği bir ortam var mıdır?"
Şu cevapları aldım:
"Merhaba @YusufBolu, bu tür belgeleri hata takip sistemimize https://bugs.documentfoundation.org/ bir kayıt açarak bildirebilirsiniz. İng. bilmiyorsanız forumumuzda http://forum.libreoffice.org.tr bir başlık açarsanız bildirimi yaparız."
Demek istediğim şudur: İşyerinde de LibreOffice kullanmayı tercih ediyorum ama herkes MSOffice kullanıyor. Çok sık olmasa da zaman zaman başkalarının dokümanları, ki bu dokümanlar özellikle Word ile oluşturulmuş ve tablolar içeren doc veya docx oluyor, LibreOffice Writer ile açıldığında görünüm farklı oluyor. Tablolar bir sonraki sayfaya kaymış, bir kısmı sayfa dışında, hücreler bozulmuş gibi çeşitli bozukluklar oluyor. Böyle dokümanları oluşturan kişi ben olmadığım için forumlarda sorunun yeniden üretilmesini anlatamam. Ayrıca sorunun ne olduğunu, neyden kaynaklandığını da bilemediğim için yukarıda bana verilen cevaba bakıp bug bildirimi de yapmam doğru olmaz. Gerçekten br bug olup olmadığını da bilmiyorum.
Bu yüzden düşünüyorum ki benim gibi kullanıcıların böyle dokümanları yükleyebilecekleri, böylece geliştiricilerin gerçek yaşamda karşılaşılan, çok çeşitli kullanıcılardan gelen doküman uyumsuzluklarını inceleyebilecekleri bir ortam var mıdır? Eğer yok ise bu fikir için ne yolla öneride bulunulabilir. Bildiğim kadarıyla LibreOffice'in bir IdeaPool uygulaması yok.
Cevapla