LibreOffice 7.2.3 duyuruldu

Cevapla
Kullanıcı avatarı
fortran
Mesajlar: 587
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.2.1.2
İletişim:

LibreOffice 7.2.3 duyuruldu

Mesaj gönderen fortran »

Resim
üçüncü küçük sürümü olan LibreOffice 7.2.3 topluluk sürümü, 19 Kasım 2021‘de çıkarılan LibreOffice 7.2 serisinin teknoloji meraklılarını ve uzman kullanıcıları hedefleyen üçüncü küçük sürümü olan LibreOffice 7.2.3 topluluk sürümü, sürüm takviminde belirtilen tarihe göre Italo Vignoli tarafından duyuruldu. The Document Foundation (TDF) tarafından çıkarılan LibreOffice 7.2.3; indirilmek üzere yansılarda yerini aldı. Kurumsal sınıf dağıtımları için TDF’nin uzun vadeli destek seçenekleri, profesyonel yardım, özel özellikler ve hizmet seviyesi anlaşmaları ile ekosistem ortaklarından LibreOffice Enterprise uygulama ailesini özellikle tavsiye ettiği ifade ediliyor. LibreOffice Topluluğu ve LibreOffice Enterprise ürün ailesi, sadece masaüstü ortamı için değil, aynı zamanda mobil ve bulut için de son teknolojilere uygun bir ofis paketi sağlama hedefiyle yıllarca süren geliştirme çabalarının bir sonucu olan LibreOffice teknoloji platformuna dayanıyor. LibreOffice 7.2.3 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokratik bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan The Document Foundation (TDF); küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri, yapacakları bağış ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 7.2.3 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

İndirme sayfası
İndirme sayfası

Resim

getgnu
osman sarıkaya
Mesajlar: 1
Kayıt: 28 Kas 2021, 13:32
İşletim Sisteminiz: linux pardus
LibreOffice Sürümü: 7.2

Re: LibreOffice 7.2.3 duyuruldu

Mesaj gönderen osman sarıkaya »

her şey çok güzel diğer ofis programlarında yapılmayan bir çok şey libreoffice te çok kolaylıkla yapılabiliyor ancak benim canımı sıkan tek şey şekiller ekle menüsünde çizim sembollerine bedel isimlerin yer alması çoğu çizimleri tekrar tekrar deneyerek kullanmak zorunda kalmamız çok can sıkıcı oluyor bunun diğer ofis programlarındaki gibi olması çok zor mu acaba yada tercümesiyle mi alakalı orjinal dilde kullanmadığımdan bilmiyorum hepinize selamlar kolay gelsin
Cevapla