Gülşah Köse: LibreOffice Belge Önizlemesi Geliştirmesi

Kullanıcı avatarı
fortran
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.4.4.2

Gülşah Köse: LibreOffice Belge Önizlemesi Geliştirmesi

Mesaj gönderen fortran »

LibreOffice ile ilgili geliştirme sürecimiz heyecanla devam ediyor. Ben LibreOffice kullanıcı arayüzüyle ilgili bir geliştirme yaptım. Bu süreçte kelime işlemci bileşenini bolca kurcaladım.

Bugzilla kaydı şurada bulunan işte yapılması istenen kelime işlemci ile açılmış ya da hazırlanmış bir belgenin baskı önizleme modunda sayfalar arasında hareket etmeyle ilgiliydi. Çözüm için gönderdiğim 5.1 sürümünde kullanabileceğiniz özelliğin yamasını şuradan inceleyebilirsiniz:

https://gerrit.libreoffice.org/19335

Yamadan Önce
Resim

Gönderdiğim yamadan önce önizleme modundayken belgenin sayfaları arasında gezinmenin iki yolu vardı. Ya araç çubuğunda bulunan Belge başına git, Belge sonuna git, Öncekine git ve Sonrakine git düğmeleri, ya da farenin tekerleği ile gezinebiliyordunuz. Bu çok sayfalı belgelerde 200. sayfaya gitmek isteyen biri için zor bir yoldur.

Yamadan Sonra
Resim
Resim
Gönderdiğim yamadan sonra araç çubuğuna eklediğim nümerik alan sayesinde artık 200. sayfaya gitmek isteyen direkt 200 yazarak gidebilecek.

Bu işlerle ilgili çok heyecanla çalışıyoruz. Bu yıl Çanakkale'den daha çok güzel işler çıkarmayı hedefliyoruz.

gulsahkose.com