MEB Pardus ve office erişimleri hakkında

ercinc98

MEB Pardus ve office erişimleri hakkında

Mesaj gönderen ercinc98 »

Merhaba
MEB 'na bağlı bir ortaokulda Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim.

Okulumuzda henüz Fatih yok.

FATİH geldiğinde pardus kullandırmayı düşünüyorum. Buna göre şimdiden öğretmen ve öğrencilerin libre office alışmalarını istiyorum. Bunun için okulumda özellikle BT sınıfında yüklemeleri yapmaya çalıştım. ancak MEB internetinde indirme bağlantıalrı çalışmadı ve muhtemelen yüklemeyi başarsamda gelecekte güncelleme problemleri çıkacak.

Sizden istediğim bu ofis uygulamasını (özellikle writer, calc, impress) MEB'de sayfaları açılan bir yere koymanız, güncellemeleri de benzer şekilde buna uygun düzenlemeniz.

Biz pardusa her geçmek istediğimizde sorunlarla karşılaşıyoruz.

En son bilgisayarlara pardus yüklemek istediğimde fareler çalışmamıştı, çalışanlarda da sürekli takılmalar oluyordu. Pardus MEB PC'lerinde iniyor. Haziranda okullar kapanınca bir daha bilgisayarlara PARDUS kurmayı deneyeceğim. Umarım yeni versiyon çalışır.

http://www.pardus.org.tr/ sitenizde kullanabileceğimiz antivirüs, öğrencilere tanıdık gelecek browserlar (mozilla, opera) hakkında bilgiler veriniz.

Libre office ekran görüntülerine yer veriniz, örnek etkileyici sayfalar koyunuz, renksiz, soğuk, sadece metinlerden oluşan sayfalarınız var. Etkileyicilik konusunda az gayret gösteriniz.

İyi çalışmalar dilerim.
Kullanıcı avatarı
Hamurcu
İşletim Sisteminiz: Windows 10/11 - Pardus Linux
LibreOffice Sürümü: 7.x

Re: MEB Pardus ve office erişimleri hakkında

Mesaj gönderen Hamurcu »

Hocam öncelikle bir yanlış anlaşmayı düzelteyim.

LibreOffice ile Pardus projeleri tamamen farklı gruplar tarafından yürütülmektedir ve aralarında hiç bir şekilde bağ yoktur.

Bu sebeple pardus.org.tr sitesine herhangi bir dahlimiz olamaz.

LibreOffice konusundaki eleştir ve önerilerinizi elbette değerli buluyoruz ve elimizden geleni yaparız.

Ancak sizden de taşın altına elinizi koymanızı ve bize destek olup daha aktif rol almanızı bekleriz.

Şimdiden LibreOffice tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.

Elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzu bilin.
ercinc98

cevabınız için saolun.

libre'yi kullanmaya çalışacağım.
ercinc98

vazgeçtim . Çünkü pardus.org'dan da cevap geldi. arkadaş neredeyse beni suçluyor.
:)
MEB internetinde yani okullarında açılmıyor, bir çözüm istemiştim.

Open Office, en azından MEB internetinde açılıyor.
http://www.apache.org/dyn/aoo-closer.cg ... 52-src.zip