18. Akademik Bilişim Konferansı 30 ocak – 5 Şubat 2016

Kullanıcı avatarı
fortran
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.4.4.2

18. Akademik Bilişim Konferansı 30 ocak – 5 Şubat 2016

Mesaj gönderen fortran »

Resim
18. Akademik Bilişim Konferansı 30 Ocak – 5 Şubat 2016 tarihlerinde, Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi‘nde düzenleniyor. Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta düzenlenen Akademik Bilişim 2016 Konferansı; davetli bildiriler, tam ve kısa bildiriler, konferans öncesi kurslar, konferans içi eğitim seminerleri ve yapılandırılmış çalışma grubu/açık oturum türü etkinlikleri içeriyor. Adnan Menderes Üniversitesi, Akademik Bilişim Konferansına 30 Ocak – 5 Şubat 2016 tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Tüm akademisyen ve ilgililerin davetli olduğu konferans için bildiri gönderme, sergiye katılım ve sponsorluk için bağlantılar kullanılabilir. 30 ocak – 2 Şubat tarihlerinde Konferans öncesi kurslar, 3-5 Şubat tarihlerinde Konferans ve 6 Şubat 2016 tarihinde yerel turizm turları planlanıyor.

Resim
Öncesinde konularda yoğun kurslar yapılacak olan konferansın ana konuları şu biçimde sıralanıyor:

Toplumsal Konular
İnternet, Demokrasi, Katılım ve Saydamlık
Engelsiz Bilişim ve W3C Standartları
İnternet Yasakları, Sansür ve Zararlı İçerik
Gizlilik, Bireysel haklar, mahremiyet
İnternet Yönetişimi ve STK’lar
Digital Aktivizim, Siber Kültür, Nefret Söylemi
Sayısal Bölünme, KİEM ve İnternet Evleri
İnternet’te Türkçe kullanımı ve İçerik Ağları
Teknik Konular
Yeni Nesil Internet: internet2, Ipv6, Gelecek İnternet
Mobil Ağlar, Teknolojiler ve Uygulamalar
Yeni Internet teknolojileri
Wiki, RSS ve Birlikte Çalışma Ortamları
Web 3.0, Semantik Web ve Xml
e-çevre, e-atık, yeşil BT
E-tarım, Tarımsal Bilişim
İnternet ve Medikal Bilişim
İnşaat Bilişimi, Kent Bilgi Sistemleri
Mekansal Bilişim
Coğrafi Bilgi Sistemleri, Haritalar ve Mashup
Açık Erişim, Bilgiye Erişim ve İfade özgürlüğü
Bilişim Hukuku ve Fikri Haklar
E-kütüphanecilik, Enformasyon kaynakları, İndeksleme ve Tarama
E-yayıncılık ve e-kitap
Altyapı, Yeni Teknolojiler ve Serbestleşme
3/4G, Wifi, WiMax, Mesh Ağları
Ağ Teknolojileri ve Güvenliği
Nesneler ve Kullanıcılar için Kimlik Yönetimi
Bilişim Güvenliği ve Güvenlik Sistemleri
Kriptoloji ve E-imza
Yazılım Mühendisliği
Yazılım Geliştirme Ortamları
Gömülü Sistemler
Sistem ve Ağ Yönetimi
Veri Madenciliği
Veri Tabanı ve Yönetimi
Web Servisleri
İnternet Servislerinin çalıştırılması
İnternet ve Sanat
Bulut, Kuantum ve Yüksek başarım bilişimi
İstenmeyen Trafik: Spam, Virüs, P2P
Temel Bilişim Eğitimi, Bilgi Okuryazarlığı
Arttırılmış Gerçeklik, IPTV, VoIP
Ulusal Ve Kurumsal Politikalar
Açık Veri, Açık Devlet
Yönetim Bilişim Sistemleri
Özgür Yazılım, Açık Kaynak, e-devlet ve e-türkiye
Türkiyenin Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı
E-devlet, Kamu Ağları ve Etkin Devlet: Türkiye Deneyimleri
Araştırma ve İnovasyon Ağları, 7. Çerçeve ve Teknoparklar
Kurumsal Internet Politikaları
Üniversite Bilişim Sistemleri
Ulusal, Kurumsal ve Kampus Ağları

Eğitim Seminer Konuları

Ağ ve Sistem Yönetimi
Bilgi ve Bilişim Güvenliği
Web Servisleri
Açık kaynak yazılımları
DNS ve E-posta sistemleri
İçerik Yönetim Sistemleri
Web – Veritabanı arayüzü ve CORBA
Perl, Python, F
PHP, Java
Özgür Web Teknolojileri
C, C++,
Tarama Mekanizmaları
Samba
Squid
SGML, HTML, TeX, pdf
XML
Ruby On Rail
Virus ve Spam Filtreleme
P2P ve İstenmeyen Trafik
Kriptoloji ve e-imza
Kümeleme mimarileri
Yazılım güvenliği
Linux
Mobil Yazılım Geliştirme
Mashup
Web 2.0, Web 3.0
Ajax
SOA
Grid, Bulut ve Yüksek Başarım
Sosyal Ağlar

Aktif katılım çağrısı : html | pdf | Konferansın Ana konuları

Yerel Organizasyon, konaklama, ulaşım, turlar ve Kayıtlar: ab2016.adu.edu.tr

getgnu.org
Kullanıcı avatarı
fortran

18. Akademik Bilişim Konferansı Yarın Başlıyor

Mesaj gönderen fortran »

Resim
Daha önce haber verdiğimiz üzre, 18. Akademik Bilişim Konferansı yarın başlıyor. 30 Ocak – 5 Şubat 2016 tarihleri arasında, Aydın’da, Adnan Menderes Üniversitesi‘nde yapılacak olan 18. Akademik Bilişim Konferansı; üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta düzenleniyor. Devamlı düzenleme kurulu olarak Mustafa Akgül (Bilkent Üniversitesi), Zeynel Cebeci (Çukurova Üniversitesi), M. Ufuk Çağlayan (Boğaziçi Üniversitesi), Ethem Derman (Emekli, Ankara Üniversitesi), Attila Özgit (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ve Necdet Yücel’in (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi) katkıda bulunacağı konferansa tüm akademisyenler ve ilgililer davetli. Akademik Bilişim 2016 Konferansı; davetli bildirileri, tam ve kısa bildiriler, konferans öncesi kurslar, konferans içi eğitim seminerleri ve yapılandırılmış çalışma grubu/açık oturum türü etkinlikleri içeriyor. 30 Ocak – 5 Şubat 2016 tarihleri arasında Adnan Menderes Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı konferansta, 30 ocak – 2 Şubat tarihlerinde Konferans öncesi kurslar, 3-5 Şubat tarihlerinde Konferans ve 6 Şubat 2016 tarihinde yerel turizm turları planlanıyor.

Resim
Öncesinde konularda yoğun kurslar yapılacak olan konferansın ana konularına buradan ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü, Kepez mevkiindedir. Kampüse özel halk otobüsleri, ticari ve özel araçlarla ulaşmak mümkündür. Kampüse Halk Otobüsleriyle (10, 11, 14, 15, 16 ve 17 numaralı) ulaşım sağlanabilmektedir. Özel aracı ile gelenler için navigasyon ayarlarında kullanılması gereken konum bilgileri şu şekildedir. Kampüs krokisini görmek isteyenler buradan yararlanabilirler.

getgnu.org
Kullanıcı avatarı
fortran

18. Akademik Bilişim Konferansı Başladı

Mesaj gönderen fortran »

Resim
Dün haber verdiğimiz üzere, 18. Akademik Bilişim Konferansı bugün başladı. Adnan Menderes Üniversitesi‘nde 30 Ocak’tan 5 Şubat’a değin sürecek olan 18. Akademik Bilişim Konferansı; üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta düzenleniyor. Devamlı düzenleme kurulu olarak Mustafa Akgül (Bilkent Üniversitesi), Zeynel Cebeci (Çukurova Üniversitesi), M. Ufuk Çağlayan (Boğaziçi Üniversitesi), Ethem Derman (Emekli, Ankara Üniversitesi), Attila Özgit (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ve Necdet Yücel’in (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi) katkıda bulunacağı konferansta davetli bildirileri, tam ve kısa bildiriler, konferans öncesi kurslar, konferans içi eğitim seminerleri ve yapılandırılmış çalışma grubu/açık oturum türü etkinlikler yer alıyor. Sabahleyin Aydın Otogarına gönderilen genç insanlar, ellerinde 18. Akademik Bilişim Konferansı dövizleriyle, konferansa otobüsle gelen misafirlere yol gösterdiler, üniversiteye gidebilmeleri için ayarlanan minibüslere binmelerine yardımcı oldular. Bu sıcakkanlı karşılama, katılımcıları memnun etti.

18. Akademik Bilişim Konferansından enstantaneler…

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

getgnu.org