İşletim sistemi mi? yoksa metin yazılımı mı? sorunu bilmiyorum.

yusufdemirkoparan
İşletim Sisteminiz: Windows
LibreOffice Sürümü: 7.3.0

İşletim sistemi mi? yoksa metin yazılımı mı? sorunu bilmiyorum.

Mesaj gönderen yusufdemirkoparan »

Sayın forum üyeleri
OOo yazılımı ile 2007 yılında tanıştım. O günden bu yana (OOo) OpenOffice yazılımını kullanıyorum.
Kayıt olurken libreoffice yazılımını indirdim. henüz kurmadım. iki gün içinde kuracak, dilekçe ve basit metinlerimi, alışmak için onunla yazacağım.
Şimdiki sorunum OpenOffice yazılımı ile.

Sorun şu; dört beş satırlık bir paragraf metni düşünün.
Metni yazıyorum. Hani satırların bazılarında, kelimeler/sözcükler satıra sığmaz da sığmayan kelime tam olarak bir alt satıra geçer ya...
İşte öyle olmuyor.
Bir karakter, iki karakter. ne kadarlık karakter sığıyorsa diğerini aşağı satıra alıyor.
Bazı satırların sonunda bir veya iki karakter kalıyor, diğerleri alt satıra geçiyor.
Bazı satırlarda sonunda ise kelimenin tamamına yakını kalıyor, bir iki karakter alt satıra geçiyor.
Satır sonunda kural dışı bölünme değil, satırın sonuna sığan karakterler kalıyor, sığmayan karakterler bir alt satıra geçiyor.
Bu sorun nedeni ile rahatsızım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
İsmail Emre ARIKAN
İşletim Sisteminiz: Pardus GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: LibreOffice 7.0.4.2 00(Build:2

Re: İşletim sistemi mi? yoksa metin yazılımı mı? sorunu bilmiyorum.

Mesaj gönderen İsmail Emre ARIKAN »

Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama [LibreOffice Başlangıç kılavuzunu](https://documentation.libreoffice.org/a ... lavuzu.pdf) açıp klavyenizde Ctrl ve F tuşlarınına aynı nda bastığınızda açılan yardum kutucuğuna belgede olmasını tahmin ettiğiniz kelimeleri yazarsanız en azından bir fikir edinebilirsiniz diye düşünüyorum.