Nermin Canik: FSFE ile 14 Şubat "#ilovefs day 2013"

Kullanıcı avatarı
fortran
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.4.4.2

Nermin Canik: FSFE ile 14 Şubat "#ilovefs day 2013"

Mesaj gönderen fortran »

FSFE (Avrupa Özgür Yazılım Vakfı) 14 Şubat için pek ilginç bir kampanyaya girişmiş.

Resim

İnsanların özgür yazılıma duydukları sevgilerini ilan edebilecekleri, daha doğrusu özgür yazılımı neden sevdiklerini paylaşmalarını sağlayarak daha çok kişiye ulaşabilecekleri, dünyada özgür yazılıma katkı veren bireylere teşekkürlerini iletebilecekleri, farklı yollarla FSFE ve özgür yazılımı destekleyecekleri bir gün haline getirmiş bugünü ve "I love Free Software Day" ilan etmiş 14 Şubatı.

Eğer kampanyaya destek olmak istiyorsanız ya da merak ediyorsanız, yapılabileceklerden burada bahsedilmiş.

FSF ve FSFE yaptıkları çalışmalarla ve özgür yazılım hareketinde duruşlarını hiçbir koşulda bozmadan yürüttükleri kampanyalarla (misal) mezuniyetim sonrası maddi olarak da desteklemeyi çok istediğim iki vakıf.

Aslına bakarsak FSFE'nin sitesinin bugün için yapılmış tasarımını görünce yine de biraz şaşırdım.

Resim

Vakti ile bir yazımda şöyle demişim: "Özgür yazılım ile tanıştığımdan beri hayata bakış açımın epey değiştiğini düşünürüm. Stallman, işin yazılımda özgürlük kısmına daha çok yer verse de, özgürlük, bağımlılık kavramlarını bana epey sorgulatarak kişiliğimde de büyük değişikliklere yol açmıştı."

Bu düşüncelerimde bir değişiklik olmadığından FSFE'nin benim için özel bir gün haline getirdiği bugünü pek güzel bir şekilde kutlamaya giriştim ben.

Kampanyada söylendiği gibi #ilovefs etiketi ile de kutlamamın fotoğrafını FSFE ile de (@fsfe) paylaştım. Bakınız!

kategorizeedemediklerim.blogspot.com