1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Web Sitesi İşleri (Belge Özgürlüğü Günü 2013)

Gönderilme zamanı: 01 Mar 2013, 21:44
gönderen Nermin Canik
Selamlar,

DFD'nin resmi web sitesinin yanı sıra Türkiye'deki Belge Özgürlüğü Günü çalışmaları için de bir web sitesinin kurulmasının iyi olabileceğini düşündük. Böylece buradan ürettiğimiz özgür belgelerimizi paylaşabiliriz, insanlara bağlantısını da verebileceğimiz derli toplu bir alan yaratabiliriz dedik.

Zeki Bildirici sitenin kurulumunu gerçekleştirdi: http://belgeozgurlugu.libreoffice.org.tr/

Pek yakın zamanda da içerik ve tasarım işlerine girişilecek. Sözün özü önümüzdeki günlerde her şey daha bir derli toplu olacak.

Etkinlik sonrası da atıl durumda olmayacak, özgür belgelerin ve açık standartların öneminden bahseden bir alan haline getirilecek bir sitenin olması beni inanılmaz mutlu etti! :)

Re: Web Sitesi İşleri (Belge Özgürlüğü Günü 2013)

Gönderilme zamanı: 05 Mar 2013, 15:03
gönderen volkanevrin
Merhaba,

http://www.belgeozgurlugu.org.tr olarak alan alımı işlemlerini LKD olarak başlattık. Destek yazılarını da ilettik nic.tr'ye ve gerekçe metni istendi. Onu da göndereceğiz. Umarım, yakın günlerde alan adı alınmış olacaktır.

Saygılar
Volkan Evrin

Re: Web Sitesi İşleri (Belge Özgürlüğü Günü 2013)

Gönderilme zamanı: 13 Mar 2013, 01:31
gönderen Nermin Canik
Merhaba,

belgeozgurlugu.org.tr alan adının alımı ve sitenin barındırılması konusundaki destekleri için başta Volkan Evrin olmak üzere tüm LKD ekibine tekrar teşekkür ederiz. org.tr alımı süreci o kadar hızlı gerçekleşti ki :)

Siteye wp kurulumu ve daha birçok konuda yardımları için Zeki Bildirici'ye de ayrıca teşekkür etmeli tabii.

Siteye şu an içerik girişini yaptık lakin daha bir de tasarım yapılacak. Özgür yazılım konusunda birçok etkinliğe gönüllü olarak destek veren tasarımcı arkadaşımız Umuthan Uyan müsait olduğu ilk an siteye tasarım konusunda yardımcı olabileceğini söyledi.

O vakit etkinliğe tam da 2 hafta kalmışken sitemizden, internetteki hesaplarımızdan insanları bilgilendirmeye devam edelim! :)

Web Sitesi: belgeozgurlugu.org.tr
Twitter: twitter.com/belgeozgurlugu
identi.ca: identi.ca/group/belgeozgurlugu