Writer'da Özel Karakterler e dil ekle Kaldır

Kullanıcı avatarı
IbrahimBilici
İşletim Sisteminiz: Ubuntu, Pardus, Win8.1, Win10
LibreOffice Sürümü: LibreOffice_6.1.4_Win_x64

Writer'da Özel Karakterler e dil ekle Kaldır

Mesaj gönderen IbrahimBilici »

Merhaba Değerli Arkadaşlar,
LibreOffice'in kendimce en stabil versiyonu olduğunu düşündüğüm 6.2.4.2 versiyonunu kullanıyorum. Writer'da özel karakter eklemek isteyince Temel İbranice, Ermenice vs. başka dillere otomatik geçiyor, aradığımı bir türlü bulamıyorum.
Libreyi hep standart değil özel yüklüyorum, sadece lazım olan uygulamaları seçiyorum.
Hem özel karakter ekleme, hem yazım denetiminde ve diğer yerlerde Tr, İng gibi kendi seçtiğim diller dışında dil çıkmasını nasıl önleyebilirim? Gereksiz dilleri nasıl kaldırabilirim?
Forumda, Tübitak kullanım klavuzunda her yerde aradım bulamadım o yüzden sizlere yazıyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Selamlar.
Dosya ekleri
2022-06-20_15-20-02.jpg
2022-06-20_15-20-02.jpg (142.61 KiB) 3258 kere görüntülendi
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Unique solution forever: UNITY against D i v i d e and Rule strategy.
İsmail Emre ARIKAN
İşletim Sisteminiz: Pardus GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: LibreOffice 7.0.4.2 00(Build:2

Re: Writer'da Özel Karakterler e dil ekle Kaldır

Mesaj gönderen İsmail Emre ARIKAN »

https://www.libreofficehelp.com/how-to- ... breoffice/ internet sitesinden öğrendiğim kadarıyla:

Yine dil ayarları görünür mü bilmiyorum ama https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U ... characters internet sitesine göre sembolünü bulduğunuz UTF ailesinin kodlarından birini seçerek deneyin.

Örneğin LibreOffice 'te

[*] GNU/Linux tabanlı bir bilgisayarda Ctrl Shift U tuşlarına aynı anda basıldığında Unicode tablosundaki numarayı giriniz. başka bir sembol yazmayacasanız ESC tuşuna basınız.

[*] Windows tabanlı bir bilgisayarda Alt X tuşlarına aynı anda basıldığında Unicode tablosundaki numarayı giriniz. başka bir sembol yazmayacasanız ESC tuşuna basınız.