Anahat ve Numaralandırma

sametatabasch

Anahat ve Numaralandırma

Mesaj gönderen sametatabasch »

Merhabalar, başlık numaralandırmalarını ayarlarken bazı başlık biçemlerinde Anahat düzenlenebilirken basıları düzenlenemiyor. Bunun nedeni nedir ? VE bu başlık düzenleme beni neden bu kadar uğraştırıyor.
Sırayla
Başlık 1
-> Anahat düzeyi "Düzey 1"
-> Numaralandırma biçemi "Numaralandırma 1"
Başlık 2
-> Anahat düzeyi "Düzey 2"
Başlık 3
-> Anahat düzeyi "Düzey 3"

şeklinde ayarlıyorum ama numaralandırma yanlış oluyor. Çok sinir bozucu
Kullanıcı avatarı
Hamurcu
İşletim Sisteminiz: Windows 10/11 - Pardus Linux
LibreOffice Sürümü: 7.x

Re: Anahat ve Numaralandırma

Mesaj gönderen Hamurcu »

Merhaba,

Araçlar-->Bölüm numaralandırması seçeneğini seçin.

Ekrana aşağıdaki diyalog kutusu gelecektir.

Bu ekranda Düzey olarak 1'i seçin ve Paragraf biçemi: Başlık 1 ve Numara: 1,2,3 olarak ayarlayın.
baslik1
baslik1
soffice.bin_2017-09-18_13-26-31.png (15.41 KiB) 2449 kere görüntülendi
Daha sonra Düzey olarak 2'yi seçin ve ve Paragraf biçemi: Başlık 2 ve Numara: 1,2,3 olarak ayarlayın.
baslik2
baslik2
soffice.bin_2017-09-18_13-26-41.png (15.55 KiB) 2449 kere görüntülendi
Aynı şekilde Düzey olarak 3'ü seçin ve Paragraf biçemi: Başlık 3 ve Numara: 1,2,3 olarak ayarlayın.

Tamam butonuna basın.

Başlıklarınızı tek tek işaretleyip biçem olarak Başlık 1, Başlık 2 veya Başlık 3 atayın.

Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.
sonuc
sonuc
soffice.bin_2017-09-18_13-25-45.png (6.58 KiB) 2449 kere görüntülendi
Siz tüm bu işlemleri yaptığınızda sonuç farklı mı görünüyor?
sametatabasch

Re: Anahat ve Numaralandırma

Mesaj gönderen sametatabasch »

Sol menüden biçemler ve biçimlendirme sekmesinde. Başlıkları oluşturuyorum. Burada ayarları yaptığımda bazı başlıklarda numaralandırma işlemleri aktif olurken bazılarında aktif olmuyor. Yeni bir dosya açtığımda sorun olmuyor. ama kullandıkça bu ayarlar bozuluyor. Yüksek lisans tezimde Zotero verileri de mevcut. yeni bir dosya açıp tekrar yapmak istemiyorum. Bunlara ek olarak da Enstitü yazım kılavuzunu değiştiriyor. Buradaki örneği baz alarak söyleyeyim. Birinci başlığın numaralandırmasının roma rakamları ile olmasını istiyor ama ikinci başlığın numaralandırmasının yine 1.1 şeklinde olmasını istiyor. Ama ben Birinci başlığı roma rakamı yaptığımda alt başlıkların numaralandırması da roma rakamı ile oluyor. Çok sıkıntı çıkartıyor.