Webden kopyalanan resimlerdeki bağlantıları kaldırma

hkn
İşletim Sisteminiz: Ubuntu ve Windows
LibreOffice Sürümü: 6.4

Webden kopyalanan resimlerdeki bağlantıları kaldırma

Mesaj gönderen hkn »

Selamlar !

Çeşitli web sayfalarındaki içerikleri Writer'a kopyaladığımda resimlere otomatikman URL bağlantısı tanımlanmış oluyor. Resim yerinde kalsın ancak tüm bu resimlerdeki URL bağlantıları kaldırılsın istiyorum. Bunu toplu halde kolayca yapmak mümkün müdür? Yoksa resimlere teker teker tıklayıp özelliklerden kaldırmak mı gerekir?
Kullanıcı avatarı
fortran
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.4.4.2

Re: Webden kopyalanan resimlerdeki bağlantıları kaldırma

Mesaj gönderen fortran »

hkn yazdı:Selamlar !

Çeşitli web sayfalarındaki içerikleri Writer'a kopyaladığımda resimlere otomatikman URL bağlantısı tanımlanmış oluyor. Resim yerinde kalsın ancak tüm bu resimlerdeki URL bağlantıları kaldırılsın istiyorum. Bunu toplu halde kolayca yapmak mümkün müdür? Yoksa resimlere teker teker tıklayıp özelliklerden kaldırmak mı gerekir?
hkn, mesela resimde göreceğin gibi, belgede hem linkli resim hem de çeşitli linkler var. Hepsini kaldırmak istiyorsan, /Düzenle sekmesinden /Tümünü seç sekmesini seçebilirsin. Bu durumda hepsi seçili hale gelecektir. Resimde göreceğin gibi en alttan bir önceki /Köprüyü kaldır seçeneğini seçersen, tüm linkler temizlenecektir. Yalnızca bazılarını kaldırmak istiyorsan, onları seçili hale getirip, yine /Köprüyü kaldır seçeneğini seçebilirsin. Selamlar.
Dosya ekleri
kopru.png
kopru.png (45.26 KiB) 5779 kere görüntülendi
hkn
İşletim Sisteminiz: Ubuntu ve Windows
LibreOffice Sürümü: 6.4

Re: Webden kopyalanan resimlerdeki bağlantıları kaldırma

Mesaj gönderen hkn »

Bir deneme yaptım, tüm içeriği seçip Köprüyü Kaldır dedim. Resimler haricindeki tüm bağlantıları kaldırdı. Resimlerdeki bağlantıların kalkmaması çok da büyük problem yaratmıyor aslında. Köprüyü Kaldır seçeneğinin varlığından haberdar olmam da iyi oldu.
fortran, yardımınız için teşekkür ederim. :)