[Çözüldü] Yükseltmesi sonrası elle çerçeve ekle sorunu

zerrebey

[Çözüldü] Yükseltmesi sonrası elle çerçeve ekle sorunu

Mesaj gönderen zerrebey »

Merhabalar..
Libreoffice 4.3 libreoffice 4.4 yükseltmesi sistem olarak tamamlandıktan sonra bir sorun oldu. Librewriter de bazı dosyalar hazırlamıştım.Elle çerçeve ekle butonunu kullanarak içerisine bazı önemli bilgiler içeren materyal hazırlamıştım.Ancak yükseltme sonrası bazı dosyalarım da bu çerçeveler yerini korurken bazı dosyalar da tamamen yok oldular.Bulundukları yerdeki boşluk var o kadar.. Eğitim materyali olarak kullandığım için önem arz ediyor. Yardımcı olursanız mutlu olacağım.
not: dosyalar dropbox da idi.malum bilgisayarda da sanalda da ortak kayıtlı.
Resim
En son zerrebey tarafından 23 May 2015, 02:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kobzeci

Re: Yükseltmesi sonrası elle çerçeve ekle sorunu

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Dosyalarınız hangi formatta kayırlı idi (odt, docx, doc, rtf?)

Hata kaydı açmak gerekebilir. https://bugs.documentfoundation.org/ Dilerseniz, dosyaları benimle paylaşırsanız inceleyip gerekiyorsa ben de kayıt açabilirim.
zerrebey

dosya libre writer de kayıtlı odt dosyası.. dropbox da kayıtlı..
zerrebey

Dosyaları size gönderdim. Çözüm bulduğunuzda paylaşırsanız sevinirim eğitim öğretim çalışmalarında kullandığımız için önem arz ediyor... Selamlar iyi çalışmalar.
zerrebey

Bir gelişme yok galiba.. tekrar yazmak zor olacak...
zerrebey

libre office 4.4.2 de iken bu sorun var... Yüklü olan ubuntu 15.04 sistemdeki libreoffice 4.4.2 sürümünü, kararlı libreoffice 4.3 sistemine nasıl geri döndürebilirim.
zerrebey

Teşekkür ederim, yardımlarınızla sorunu çözdüm.

Libreoffice 4.4 sürümünü nasıl 4.3 sürümüne düşürmek için;

1) Uçbirimde sudo apt-get remove --purge libreoffice*.* komutu girdim ve sistemde yüklü sürümü kaldırdım.
2) Ubuntu tweak programı ile kalıntı kalmasın diye kapıcı sil butonuyla temizledim.
3) Yukarıda verilen adresten paket dosyaları indirdim.
4) Paket dosyalarını sağa tıklatarak buraya çıkart tuşuna bastım.
5) Deb yazılı klasörün içerisinde sağ tık uçbirimi açtım ve sudo dpkg -i *.deb komutu verdim.
6) Sağ tıkladığınızda dizinde terminal aç yoksa yazılım merkezinden nautilus-open-terminal yazarak yükleme yapabilirsiniz.
7) Aynı şekilde Türkçe dil desteği dizinini de terminalden açarak yükledim.
8) En son bir librewriter dosyası açtığınızda arşiv yöneticisiyle açıyor. Onu özellikler-birlikte aç-libreoffice 4.3 seçerek düzelttim.

Bu aşamalardan sonra Libreoffice 4.3 sorunsuz çalıştı. Belki daha kolay da yapılabilir. Ama ben araştırıp öğrenerek bu kadar yapabildim..
Hata kaydı güncellemesi ile Libreoffice'nin son sürümünü kullanmak isterdim ama onlar çözüm üretinceye kadar eski sürümü kullanacağız artık.. Ne yapalım...
İlgilenen herkese teşekkür ederim.
kobzeci

Re: [Çözüldü] Yükseltmesi sonrası elle çerçeve ekle sorunu

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Sorununuzla ilgili girdiğim hata kaydı çözülmüş: https://bugs.documentfoundation.org/sho ... i?id=90946 bir sonraki sürüm olan 5.0 ile sorun giderilmiş olacak.

Hem bir önceki sürüme dönüş tarifi, hem de bir hatanın çözümünde katkı vermiş oldunuz :)
kobzeci

Re: [Çözüldü] Yükseltmesi sonrası elle çerçeve ekle sorunu

Mesaj gönderen kobzeci »

LibreOffice 5.0 ile bu sorun çözülmüş. Bildiriminiz için teşekkürler. Sayenizde oldu :)