Libre Office Geç Açılıp- Geç Kapanma Sorunu

sozbilen

Libre Office Geç Açılıp- Geç Kapanma Sorunu

Mesaj gönderen sozbilen »

Merhaba Arkadaşlar; Tüm Kurum Libre Office kullanıyoruz. İşletim sistemleri w7. Zaman zaman bazı bilgisayarlarda Libre Office inanılmaz geç açılıyor ve kapanıyor. Kapatma tuşuna bastıktan 1-2 dakika sonra kapanmış oluyor. Libre Office'i kaldırıp baştan yükledik yine aynı sorun devam etti. Bilgisayarlardan birine format atıp tekrar kurduk Libre Office'i o zaman sorun düzeldi. Bu problemi nasıl çözebiliriz?
kobzeci

Re: Libre Office Geç Açılıp- Geç Kapanma Sorunu

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Sorunu bilgisayara format atıp çözmenizden yola çıkarak sorunun kaynağını tespit edebiliriz.

Sorun yaşayan bilgisayar ve yeni formatlanıp sorun yaşanmayan bilgisayar arasında:

- Java Sürümü
- Antivirüs yazılımı

veya LibreOffice'in geç açılıp kapanmasını sağlayacak bir şey var mıdır?

LibreOffice'de bir eklenti kullanıyor musunuz?

Bir de deneme olarak LibreOffice kullanıcı profilini sıfırlamayı deneyebilir misiniz?
https://wiki.documentfoundation.org/UserProfile/tr

Şurada bazı basit tedbirler var http://wiki.libreoffice.org.tr/LibreOff ... %C4%B1rmak fakat format sonrası sorunun çözülmesini, LibreOffice kaynaklı değil, işler sisteminiz kaynaklı olduğundan şüpheleniyorum.

Kapanma süresinin uzun olması da şaşırtıcı. Çalışma esnasında bir yavaşlık var mı? Açılış ve Kapanışta Ctrl+Shift+Esc ile görev yöneticisi açıp işlemci kullanımını ve çalışan süreçleri izleyebilir misiniz? Bir anormallik var mı?

Bir de java sürümünüzü kontrol edebilir misiniz? LibreOffice menüsünden Araçlar-Seçenekler-Gelişmiş yoluyla bakabilirsiniz.
darbe
İşletim Sisteminiz: windows 7
LibreOffice Sürümü: 4.1.0.3

Mesaj gönderen darbe »

Bende de ciddi sekilde yavas aciliyor. Ben gelecek surumlerde duzelir diye ustune dusmemistim. Java guncel antivirus niye sadece LO icin probelm olustursunki.
Profili sildim simdi sak diye aciliyor. Demek sorun varmisda haberimiz yokmus. (Hakir gordum LO biraz)

Ayrica bilgisayar acildiginda onyukleme gibi birsey var ama hizli acilmasi adina hicbir faydasi yok. Bilgisayar acilirken yuklemenin avantaji nedir?
Kullanıcı avatarı
sabriunal
İşletim Sisteminiz: Ubuntu, Fedora, Linux, Manjaro
LibreOffice Sürümü: Her zaman güncel

Mesaj gönderen sabriunal »

LibreOffice ile Java sürümü arasında pek bir ilişki kalmadı. Bu açıdan Java'yı suçlayamayız. Zemberek eklentisinin java bağıntısı derseniz doğrudur, lakin ilgili bilgisayarda zemberek eklentisi kurulu mudur.

İlaveten LibreOffice hangi sürümde sorun yaşadınız. Profilinizde 4.1.3 sürümü yazıyor, hata yaşadığınız sürüm bu mudur?

Hızlı başlat özelliği açık veya kapalı iken, hangi durumdayken bu sorunu yaşıyorsunuz? Hızlı başlat seçeneğini iptal edip denemekte fayda olabilir.

@darbe, başlangıçta yüklenmesi ofis belgeleriyle yoğun bir şekilde çalışılan bir ofis ortamınız varsa, sayfaların açılış hızını artırmaya yarar.
darbe

Mesaj gönderen darbe »

yakusha yazdı:@darbe, başlangıçta yüklenmesi ofis belgeleriyle yoğun bir şekilde çalışılan bir ofis ortamınız varsa, sayfaların açılış hızını artırmaya yarar.
Hizini arttirmadan kastetdiginiz sag tiklayip acmaksa bunun hizlandirilmak adina birsey degistirdigi sanmiyorum. Cunku en basit kullanici windows kullanici sol attan girer acar. Eger cok kullaniyorsa zaten oraya listelenir. Ben launchy kullaniyorum program calistirmak icin.

Ram de filan bir yer acabiyormu acaba?
Kullanıcı avatarı
sabriunal
İşletim Sisteminiz: Ubuntu, Fedora, Linux, Manjaro
LibreOffice Sürümü: Her zaman güncel

Mesaj gönderen sabriunal »

Hızlı başlat uygulaması bir kısayoldan ibaret değil. LibreOffice process'i (soffice.bin) arka planda çalışır halde sizden emir bekler durumda oluyor. Bu açıdan tıkladığınız dökümanın hızlı başlat veya bir sayfa aktif iken (hot start) açılma hızı ile hızlı başlat veya bir döküman pasif iken (cold start) başlatma hızı aynı olmuyor.
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

@sozbilen,

Siz de kullanıcı profilini sıfırlamayı deneyebilirsiniz. @Darbe'de işe yaramış.

https://wiki.documentfoundation.org/UserProfile/tr
darbe

Mesaj gönderen darbe »

yakusha yazdı:Hızlı başlat uygulaması bir kısayoldan ibaret değil. LibreOffice process'i (soffice.bin) arka planda çalışır halde sizden emir bekler durumda oluyor. Bu açıdan tıkladığınız dökümanın hızlı başlat veya bir sayfa aktif iken (hot start) açılma hızı ile hızlı başlat veya bir döküman pasif iken (cold start) başlatma hızı aynı olmuyor.
Tesekkurler :)