1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Sayfalar arası veri taşıma makrosu

Gönderilme zamanı: 12 May 2014, 14:09
gönderen kahramang1
ekli tabloda sayfa1 alanında "kuyu" bölümüne numarayı yazdığımda (örneğin 2006) mayıs sayfasına gidip, 2006 nolu kuyunun ilk endeksini alarak sayfa1 deki ilk endeks bölümüne yazacak. Sayfa 1 de son endeksi manuel olarak elden gireceğiz. Entere ya da "bilgileri aktar" düğmesine bastığımızda elle yazdığımız "son endeks" değerini mayıs sayfasındaki 2006 nolu kuyunun son endeksine yazacak. Bu konuya ilişkin makro çalışmasını yapıp, ekli dosya olarak gönderirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin.

Re: Sayfalar arası veri taşıma makrosu

Gönderilme zamanı: 12 May 2014, 15:30
gönderen kobzeci
Merhaba kahramang1,

Forumumuz bir yardımlaşma forumu. Şu dosyayla şöyle çözüme ihtiyacım var yapıp gönderin vs gibi iletileriniz konusunda daha önce uyarı yapılmıştı size.

Topluluk üyeleri iş yaptırılacak yardımcılar değil, nasıl yapılacağı konusunda bilgi vermek dışlında siz bu başlıklarla makro yazdırmak vs adeta hizmet talep ediyorsunuz.

Bu türle taleplerinizi buradan karşılamanın yanlış bir yol olduğunu belirtir ve konuyla ilgili üslubunuz konusunda size son bir kez uyarıda bulunmak isterim.

Bu türde ihtiyaclarınız için farklı kanallardan ücretli destek/eğitim alabilirsiniz.

Re: Sayfalar arası veri taşıma makrosu

Gönderilme zamanı: 13 May 2014, 08:26
gönderen kahramang1
Sayın kobzeci. Bu konuda daha önce asla uyarılmadım. Sadece sayın hamurcu düşey ara konusunda böyle bir dosya istediğimde "aslında dosya hazırlayıp göndermiyoruz, fakat diğer arkadaşların da sorusuna cevap mahiyetinde bir kereliğine size yardımcı olayım" şeklinde bir uyarıda bulunmuştu. Fakat o dosyada da başka bir sorunla karşılaştım. Yaklaşık 4-5 gün o soruna ilişkin bir cevap alamayınca bende yeni bir konu açma ihtiyacı hissettim. Hatalı bir uslup ve talepte bulunduysam özür dilerim. Kolay gelsin.

Re: Sayfalar arası veri taşıma makrosu

Gönderilme zamanı: 13 May 2014, 11:35
gönderen kahramang1
sayın kobzeci geçmişe dönük dosyaları incelerken yukarıda bahsettiğim işlemleri gerçekleştiren excel ile kullandığım makro kodlarını buldum. Libre Officede makro adına hiçbir bilgim yok. Bu kodları libre officede çalşacak şekide düzenleyip gönderirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin.

Re: Sayfalar arası veri taşıma makrosu

Gönderilme zamanı: 19 May 2014, 02:20
gönderen Hamurcu
kahramang1 bu ip istekler genelde cevap bulmaz forumlarda.

Yani ben şunu buldum hadi siz bunu istediğim şekilde düzeltip gönderin şeklindeki taleplere cevap yazılmaz.

Bunun yerine internette senin konuyu araştırıp biraz çaba göstermen ve sadece takıldığın kısmı sorman daha etkili olacaktır.

Zaten makro yazmak adına eğer hiç bir şey bilmiyorsan tavsiyem önce makro yazmayı öğrenmen ve sonrasında takıldığın yerleri sorman olacak.

Şunu unutmayalım ki zaten çok az sayıda makro yazmayı bilen LibreOffice kullanıcısı var ve onlarda benim gibi vakit bulup forumda sorulara cevap yazamıyorlar.