Calc da acilan belge Excel de acilmiyor

darbe
İşletim Sisteminiz: windows 7
LibreOffice Sürümü: 4.1.0.3

Calc da acilan belge Excel de acilmiyor

Mesaj gönderen darbe »

Ekeldigim belge excelde hazirlandi. Bende libreoffice kullanmak adina calc da degisikler yaptim. Am simdi excelde acarken hata veriyor. Neden oldugu hakkinda bir fikriniz olabilir mi? :?: :?:

Bu benim icin cok onemli bir sorun! Eger formattaki kaymalar ve yukarida anlattigim uyumsuzluklar oldugu surece ben asla libreoffice i tek basina kullanamam. Cunku etrafimda 1 kisi bile yok libreoffice kullanan. Bu sorunu hepinizin yasadigina da eminim. :cry:
Dosya ekleri
Liste.xlsx
(52.37 KiB) 210 kere indirildi
yusufbolu
İşletim Sisteminiz: linux mint 17
LibreOffice Sürümü: 5

Re: Calc da acilan belge Excel de acilmiyor

Mesaj gönderen yusufbolu »

Libreoffice'te dosyaları .xlsx uzantılı kaydederseniz bu tip sorunlar olabiliyor. O yüzden .xls uzantısı ile kaydetmeyi deneyin. Böylece hem Libreoffice hem de Microsoft Office kolaylıkla açar.
darbe

Mesaj gönderen darbe »

Cevabiniz icin tesekkurler ama soylediginizin her zaman gecerli bir cozum olduguna inanmiyorum. Ayrica benim sorum ekledigim dosyanin neden acilmadigi idi.
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

xlsx uzantısı ile kayıtta aşağıdaki grafikleri xml'e işlemekte bir sorun var gibi görünüyor. xls'te bir sorun görünmüyor. Hata kaydı girilmesi gereken bir konu. Bu tip hata kayıtları ile LibreOffice'in xlsx desteği iyileşiyor. https://www.libreoffice.org/bugzilla/ adresinden girebilirsiniz. İngilizceniz yeterli değilse ben girebilirim. Burdaki halinden başka bir özgün dosya varsa onu da gönderebilir misiniz?
darbe

Mesaj gönderen darbe »

Cok tesekkurler. Fazla secenek var hangisini secmem gerektigini bilemedim. Siz yaparsaniz sevinirim :)