Dinleyici Kopyası Sorunları [Çozuldu]

Murat

Dinleyici Kopyası Sorunları [Çozuldu]

Mesaj gönderen Murat »

Dinleyici kopyasında küçük resimler göremiyorum. Nasıl düzeltebilirim?
Dinleyici kopyasını 6 lı sayfalar halinde yazdırmak ve arka plandaki şablonu beyaz hale getirmek için ne yapabilirim?
Sayflara nasıl tarih, sayfa numarası, alt bilgi ekleyebilirim?

Şimdiden teşekkürler
En son Murat tarafından 19 Mar 2013, 14:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kobzeci

Re: Dinleyici Kopyası Sorunları

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Sormanız güzel oldu, bununla ilgili bri nasıl belgesi yazmak lazım doğrusu.

LibreOffice'de de tıpkı Microsoft Office'de olduğu gibi Dinleyici kopyası sayfasında önizlemeler görünmüyor, sadece boş sayfa düzenini görmektesiniz. Bu kısımda ancak yazdırınca dinleyici notları ve tarih saat gibi alanları görebilirsiniz.

Ben şimdilik kısa bir ön tarif yapayım. (Bu gömülü yardım içeriğimizde de var)

1- Ana ekranda "Dinleyici Kopyası" sekmesine tıklayın
2- Solda dinleyici kopyası için düzen seçebileceğiniz Sayfa Düzeni bölümü var. varsayılan olarak 6'lı dikey geliyor. Farklı bir şey isterseniz seçin
3- ÖNEMLİ: LibreOffice Impress 4 adet alan sunmakta. Bu alanları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Burada <count> sayfa sayısı <date&time> zaman gibi gösterilir fakat yazdırıldığında bu alan adlarını değil görünmesi gereken şeyleri görebilirsiniz.
Bu alan kutucuklarını biçimlendirebilir ve dilediğiniz alanı Menüden - Ekle - Alanlar yolu ile ekleyebilirsiniz.
ÖNEMLİ: Burada dikkat edeceğiniz bir husus da yazdırıken sayfa boşluklarına dikkat etmenizdir. Bazı yazıcılar fazla kenar boşluğu bırakmakta. O sebeple bu alan kutucuklarını sürükleyerek belge içerisine yaklaştırısanız sorun olmayacaktır.

Yazdırma ekranına geldiğinizde (Dosya - Yazdır veya Ctrl+p) Şöyle bir ekran ile karşılaşacaksınız,
impress-dinleyici-notlari-olusturup-yazdirmak.jpg
impress-dinleyici-notlari-olusturup-yazdirmak.jpg (166.6 KiB) 4207 kere görüntülendi
burada görüldüğü üzere, dinleyici notlarını yazdırmak için Belge açılır kutusundan "Dinleyici Kopyası" seçeneğini seçtim.
Yukarıda bahsettiğim sayfa boşluğunun da yapılmış halini görebilirsiniz. Sadece alan kutusu çerçevesine tıklayıp etkinleştirerek sürüklüyoruz.

Son olarak arkaplan şablonu varsayılan olarak beyaz renkte gelmekte.

Açıklayıcı olabilmişimdir umarım :)
Murat

Re: Dinleyici Kopyası Sorunları [Çozuldu]

Mesaj gönderen Murat »

Teşekkürler, sorunum çözüldü.