Sunuma gömülen sesin tüm slaytlarda çalması

Merve Yalçın

Sunuma gömülen sesin tüm slaytlarda çalması

Mesaj gönderen Merve Yalçın »

Merhaba,

İlgili ses dosyasını Insert/Media'dan seçip açılan pencereden link seçeneğinin tikini kaldırıp sesi ekliyorum. Yalnız hangi slayttayken eklediysem yalnızca o slaytta çalıyor ses. Yani slayt değiştirildiğinde ses kesiliyor. Diğer türlü (efektlerden) eklerken sesi "Loop until next sound" diye bir seçenekle sesin sunum boyunca çalması sağlanıyordu. Ancak bu türlü eklenen ses dosyaları sunum dosyasına linkleniyordu. Ben gömmek ve slayt değiştirdiğimde sesin kesilmemesini istiyorum. Sunum dosyasına gömdüğüm sesin ayarlarında öyle bir seçenek yok "repeat" diye bir şey var. O aynı slaytta ses bittiğinde tekrar başlamasını sağlıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
kobzeci

Re: Sunuma gömülen sesin tüm slaytlarda çalması

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Konuyla ilgili bir hata kaydı girmiştim. https://www.libreoffice.org/bugzilla/sh ... i?id=67544

Sanırım sunum dosyasını başka bir bilgisayarda kullanmak istiyorsunuz;

Ama şöyle bir çözüm şimdilik işinizi görür - belki biliyorsunuzdur-

Ses dosyasını sunum dosyasının yanına ayrı bir dosya olarak ekleyin, başka bir bilgisayarda açtığınızda 1. slaytı seçin -Loop Until Next Sound - Sonraki sese kadar halka yap- seçeneği - Diğer Ses kısmından dosyayı tekrar seçin.

Biliyorum çözüm değil, ama kendi işinizi görür. Dilerseniz kendinizi hata kaydında bilgi kısmına ekleyin:
https://www.libreoffice.org/bugzilla/sh ... i?id=67544
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

Bir de tek bir ses için aslında bir geçerli yöntem var. Aklım karmaşık seslere gitti ilk önce. Basit yöntem şudur:
LO-Impress-sunum boyu ses.png
LO-Impress-sunum boyu ses.png (111.9 KiB) 6067 kere görüntülendi
Ekran görüntüsünde görüldüğü üzere; Sesi Ekleyin - Ses simgesini seçin-> Alt çubukta oynatıcı düğmelerinden Yineleyi işaretleyin. Sunumu başlattığınızda ses sunum sonuna kadar çalacaktır.

Kolaylıklar,
Merve Yalçın

Mesaj gönderen Merve Yalçın »

Bu yöntemle yani repeat düğmesine tıklandığında, ses yüklendiği slaytta tekrar ediyor. Yani yüklendiği slaytta o slayt üzerinde durulduğu kadar ses tekrar tekrar çalabiliyor ama başka bir slayta geçince kesiliyor. Sanırım bug çözülene kadar ilk bahsettiğiniz çözümü uygulayacağız.

Teşekkürler.