Sunum Arkaplanı

Degauser

Sunum Arkaplanı

Mesaj gönderen Degauser »

Arkadaşlar merhaba. Twitter'dan da destek talebinde bulundum ancak önerilen çözümler yeterli olmadı. Ki zaten durumu ayrıntılarıyla açıklayamıyorum orada. Ellerinden geleni yaptılar sağolsunlar.

Sıkıntım şu. Daha önce de başıma geliyordu (3.x sürümlerinde, Windows 7 kullanırken). Şimdi de aynı durum tekrar ediyor. Windows 8.1 üzerinde LibreOfice 4.2 kullanıyorum. Hazırladığım sunumu başlattığımda (slayt gösterisi ekranında yani), ekranın en sağında beyaz bir alan kalıyor.

Twitter'daki arkadaşlar Biçim>Sayfa>Sayfa Biçimi>"4:3, 16:9, 16:10" önerdi. Denedim çözüm olmadı. Varsayılan olarak 4:3'te duruyor.

Ekran çözünürlüğüm 1280x800. Sunum "*.odp" formatında. "*.ppt" olarak kaydedip MS Office ile açtığımda ve slayt gösterisini başlattığımda sıkıntı olmuyor.

Ekran görüntüsü de paylaşayım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Tabii bu resme bakarak anlamak çok güç. Ama kastettiğim alan slayt arkaplanı değil, sunum arkaplanı (siyah alan). Bu siyah alanın sağ üstünden sağ altına dikine bir beyaz çizgi kalıyor. Resmi büyültüp sağ üst köşeye bakarsanız orada bir yamukluk göreceksiniz.

Belki bu resim daha açıklayıcı olur:

kobzeci

Re: Sunum Arkaplanı

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz değil mi? Ekran boyutunuz kaç inç?

Benim dizüstü bilgisayarımda 15.4" 1200x800 ile bu sunum şablonu 16:10 boyutu ile tam olarak hiç siyah kısım bırakmadan ekrana oturuyor.

Diğer konuya gelirsek, ekranın sağ tarafından aşağı inen çizgi ilginç bir durum.

LibreOffice 4.2 ile Windows 8.1 üzerinde başka bir arkadaş teyit edebilir mi bilmiyorum ama bu sorunun kaynağı farklı olabilir.

Ekran görüntüsü, dizüstü ise marka model gibi bilgileri verebilirseniz daha detaylı araştırabiliriz.

Kolaylıklar
Degauser

Mesaj gönderen Degauser »

Merhaba. Yanıtınız için teşekkürler.

15.4 inç Casper Nirvana CPM T9600 4L15 Nvidia 9600M GS kullanıyorum.

16:10 aynen bende de full kapladı ekranı. Bu olayı bilmiyordum ben iyi oldu Twitter'dan söylendiğinde denedim güzel durdu. Ancak yine en sağda çatlak gibi bir şey görünüyordu. (Onun orada olduğunu bilmeyen biri belki de farketmeyecek aslında, ama orda :))

Win 7 ve LibreOffice 3.5 gibi sürümlerde de benzer şeylerle karşılaşmıştım diye hatırlıyorum sanki.

Sunum arkaplanını siyah değil de beyaz yapma şansımız var mı?
karakartala
İşletim Sisteminiz: LinuxMint
LibreOffice Sürümü: 6.4

Mesaj gönderen karakartala »

Samsung NP350V5C-S0DTR, Windows8, Libreoffice 4.2.1.1 sürümünde de aynı sorun var.
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

Bir hata kaydı girelim o zaman.
Zamanınız ve İngilizceniz varsa http://www.libreoffice.org/get-help/bsa/ adresinden girebilirsiniz. Yoksa ben müsait zamanda girerim.
@karakartala sizden de bir ekran görüntüsü + fotoğraf alabilir miyiz?

Bir de bütün sunumlarda aynı sorun var mı? Yoksa belirli şablon arkaplanlarında mı var?