Draw ile PDF'deki Tablodan Hesap Tablosu'na veri aktarımı

Cevapla
sts

Draw ile PDF'deki Tablodan Hesap Tablosu'na veri aktarımı

Mesaj gönderen sts »

PDF dosyasını LibreOffice Draw ile açıyorum ve orada yer alan tabloyu Hesap Tablosuna metin olarak atmak istiyorum ama bir türlü olmuyor. Süzgeç veya Sıralama yapmak için verileri kullanmak istesemde olmuyor. Resim olarak atıyor. Bunu nasıl yapabiliriz :?:
kobzeci
Mesajlar: 258
Kayıt: 01 Ağu 2012, 10:07

Re: Draw ile PDF'deki Tablodan Hesap Tablosu'na veri aktarımı

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Elinizdeki PDF'nin içeriği nasıl? Bildiğiniz gibi bazı PDF'ler görüntü bazıları metin olarak oluşturuluyor. PDF okuyucunuzla dsyanızı açtığınız zaman rakam veya metinleri seçebiliyor musunuz, yoksa görüntünün taranmış halinden mi oluşturulmuş?

Şayet görüntü taramayla oluşturulan bir PDF ise oradaki rakamları veya metinleri almak için OCR - Optik Karakter Tanıma Programına ihtiyacınız var. https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... n_software

Dİğer türlü ise, tabloyu aktarmak zor, elle tek tek aktarmak sanıyorum tek seçenek. Tabloyu rakamlı biçiminde aktarabilirsiniz ama blok blok aktarıldığı için formüller çalışmayacaktır.

Gördüğüm kadarıyla Windows kullanıyorusnuz, ABBYY Fine Reader pdf dosyalarını istenilen ofis dosya türünde ör. xls, ods, gibi dışa aktarabiliyor. İşinizi görebilir, 30 günlük denemesi de var, bir deneyin isterseniz: https://store.abbyyeu.com/cgi-bin/dlreg ... 1439971041
Windows kullanuyorsunu
Cevapla