PDF sayfasında boşluklar

geryildirim
İşletim Sisteminiz: Ubuntu
LibreOffice Sürümü: 4.2.7.2

PDF sayfasında boşluklar

Mesaj gönderen geryildirim »

LibreOffice writer ile hazırlanmış bir belgeyi pdf olarak export edince, ofis sayfaları arasındaki boşluklar da aynen kalıyor ve hoş bir görüntü olmuyor.

Ekte bu durumu kırmızı okla gösterdim. Hatalı dizgi gibi görüntü veriyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı?
Dosya ekleri
Boşluk.jpg
Boşluk.jpg (29.68 KiB) 2648 kere görüntülendi
kobzeci

Re: PDF sayfasında boşluklar

Mesaj gönderen kobzeci »

Kastettiğiniz sayfanın kenar boşlukları mı? Şayet öyleyse, PDF olarak dışa aktarmada belgenin özgün biçemi korunmaktadır, zaten niyet de budur; belgeyi olduğu ve göründüğü gibi PDF'ye dönüştürmek. PDF'ye dönüştürürken farklı bir biçim olmasını mı istiyorsunuz? Kenar boşluklarını kaldırmak istiyorsanız bunu Sayfa seçeneklerinden yapabilirsiniz, ama belgeyi yazdırırken bazı sorunlara neden olabilir.

Yoksa aslında belgede olamayan boşluklar mı ekleniyor, biraz daha açabilir misiniz?
geryildirim
İşletim Sisteminiz: Ubuntu
LibreOffice Sürümü: 4.2.7.2

Re: PDF sayfasında boşluklar

Mesaj gönderen geryildirim »

Üstteki sayfanın altındaki boşluk ile alttaki sayfanın üstündeki boşluk pdf dosyasında korunuyor. Dosyayı bilgisayarda açınca bu boşluklar rahatsız edici bir görüntü veriyor. Bu boşluğu nasıl kaldırabilirim diye sormuştum.

Ama yazdırırken A4 kağıdının marjlarına göre basılacağını düşünmemiştim. teşekkür ederim.