'Tek tırnak işareti'

dervispasa

'Tek tırnak işareti'

Mesaj gönderen dervispasa »

Writer'da metni yazarken 'tek tırnak işareti'ni bu şekilde değil de virgül biçiminde nasıl yapabilir ve bunu nasıl sabitleyebiliriz?
Teşekkürler.
kobzeci

Re: 'Tek tırnak işareti'

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Evet yapabiliyormuşuz.

Araçlar - Otomatik Düzeltme Seçenekleri yolunda Yerelleştirilmiş Seçenekler sekmesine tıklayın,

Tek Tırnak değiştir kutucuğunu işaretleyin, ardından altında tırnak simgesi olan düğmeye tıklayın. Açılacak karakter seçimi ekranında tırnak işaretini seçin. Tamam'a basın, yeni yazdığınız tırnaklar otomatik olarak aç-kapa virgüllü tırnak işaretlerine dönüşecektir.

Belgenizdeki mevcut tırnakları düzeltmek için ise; Menüden, Biçim - Otomatik Düzeltme - Uygula'ya tıklayın. Bütün tırnaklar dilediğiniz biçime dönüşecektir.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.
libreoffice-tirnak-isareti.jpg
libreoffice-tirnak-isareti.jpg (235.07 KiB) 3163 kere görüntülendi
dervispasa

Mesaj gönderen dervispasa »

Zeki Bey, teşekkürler. Aynen tatbik ettim.
Mishima01

Mesaj gönderen Mishima01 »

İşletim sistemi windows7 libreoffice 3.6.4 kullanıyorum alt bilgi'de sayfa numarası 1,2,3, şeklinde rakamla çıkarken "sayfa numarası" yazısı çıkıyor ama 1,2,3, şeklinde rakam çıkmıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.
kobzeci

Mesaj gönderen kobzeci »

Mishima01 yazdı:İşletim sistemi windows7 libreoffice 3.6.4 kullanıyorum alt bilgi'de sayfa numarası 1,2,3, şeklinde rakamla çıkarken "sayfa numarası" yazısı çıkıyor ama 1,2,3, şeklinde rakam çıkmıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.
Farklı sorularla ilgili ayrı başlık açmanız gerekmekte. Menüden: Görünüm - Alan Adları seçeneğine tıklayın veya Ctrl + F9 kısayolu ile alan adlarının görünmesini kapatabilirsiniz.