Formullerde bicim hatasi

darbe
İşletim Sisteminiz: windows 7
LibreOffice Sürümü: 4.1.0.3

Formullerde bicim hatasi

Mesaj gönderen darbe »

Bu problemi tanimlayacak uygun bir baslik bulamadim. Iki tane formul var ayni satirda ama biri digerinden birkac satir sonraymis gibi gorunuyor. Dogrudan bicimlendirmeyi temizle'yi kullanmaya calistim. Ama duzelmedi.
Bu sorunun asil nedeni SVG dosyalarini ekleyip cikarmam sanirim.
Cozum olarak formuldeki yazisini kopyaliyorum. Komple bu hatali formatlari silip yeniden actigim formule kopyaliyorum
Eger bu resimlerin nasil davrandigi hakkinda bir fikri olan varsa cok makbule gecer. Bir tanesini bir satir oynatiyorum. Sonrasi senlik: resimler ustuste geliyormu dersin, paragraflar yer degistiyormu dersin, metinle baglantili olan formuller sayfa sayfa geziyormu dersin daha neler neler.
Dosyayi ekledim
Dosya ekleri
Chapter 8.odt
(18.07 KiB) 204 kere indirildi
kobzeci

Re: Formullerde bicim hatasi

Mesaj gönderen kobzeci »

Merhaba,

Anladğım kadarıyla resim/nesne hizalama ile ilgili bir sorun bu.

Resimler ve nesneler belgeye Çapa ile tutturulur, çapanın konumunu siz belirlersiniz; Paragrafa, karaktere, karakter olarak ve resimlerde yüzen(floating) olarak seçenekleri mevcuttur.

Sağ tıklayın - çapa olarak KAraktere veya Karakter seçin, tutup istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz.

93. sayfadan sonra anlatılıyor:
https://www.pardus.org.tr/documents/380 ... ersion=1.1
darbe
İşletim Sisteminiz: windows 7
LibreOffice Sürümü: 4.1.0.3

Re: Formullerde bicim hatasi

Mesaj gönderen darbe »

Kusura bakmayin uzun zamandir bakamadim.
kobzeci yazdı:Merhaba,

93. sayfadan sonra anlatılıyor:
https://www.pardus.org.tr/documents/380 ... ersion=1.1
Tesekkurler ama bunlari zaten biliyorum. Sanirim resim ekledigim zaman bir yer ayiriyor ve hemen arkasina baska bir resim ekledigimde bunlarin farkli oldugunu farketmiyor. Bu yuzden onceki resmin alanini sonraki ile paylasiyor. Yani resimler ust uste geliyor diyebiliriz. Neyse kullana kullana ogrenecegiz. :)