LibreOffice 5.0.0 PPA Üzerinden Nasıl Yüklenir?

Cevapla
Kullanıcı avatarı
fortran
Mesajlar: 271
Kayıt: 01 Ağu 2012, 12:58
İşletim Sisteminiz: GNU/Linux
LibreOffice Sürümü: 7.4.4.2

LibreOffice 5.0.0 PPA Üzerinden Nasıl Yüklenir?

Mesaj gönderen fortran »

Resim
Beşinci sürüm adayı birkaç gün önce duyurulan LibreOffice 5.0.0’ın final sürümü, sürüm takvimine uygun biçimde The Document Foundation (TDF) tarafından duyuruldu. Windows 10 uyumluluğu ile gelen ve üstün çalışabilirlik özellikleri sunan yeni sürüm, GNU/Linux, MacOS X ve Windows versiyonlarıyla kullanıma sunuldu. The Document Foundation, projenin lansmanından bu yana onuncu büyük sürümü ve üçüncü gelişim döngüsünün ilk sürümünü sunmanın mutluluğunu yaşarken, biz de hatırlanacağı üzere LibreOffice 5.0.0 Nasıl Yüklenir? konusu ile yazılımın çeşitli sistemlere nasıl yükleneceğini ele almıştık. Bu yazıda özellikle Ubuntu ve Linux Mint kullananlar için küçük bir ayrıntıyı ele alacağız. LibreOffice 5.0.0’ın PPA üzerinden nasıl yükleneceğine değineceğiz. Yükleme PPA depo üzerinden yapıldığı için kolaydır. Yapmanız gereken tek şey ilgili PPA depoyu sisteminize ekleyip gerekli işlemleri yapmaktır.

Resim
O halde kuruluma geçebiliriz. PPA depoyu sisteminize eklemek ve LibreOffice 5.0.0’ı sisteminize yüklemek için aşağıdaki işlemleri yapmalısınız. Önce PPA depoyu sisteme ekleyelim:

Kod: Tümünü seç

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-5-0
Sonra Güncelleme Yöneticisini açarak yenile butonuna tıklayalım. Güncelleme Yöneticisi içinde yeni LibreOffice paketleri görünür olacaktır. Şimdi “Güncellemeleri Kur” butonuna tıklayarak, söz konusu güncellemeleri yükleyelim.

Resim
Kısa zamanda güncel paketler yüklenecek ve LibreOffice 5.0.0 kullanıma hazır hale gelecektir.

Resim

getgnu.org
Cevapla